جدیدترین اخباردانش و آموزش

خولان دریا چیست

خولان دریا و معالجه امراض جلدی

خولان دریا چیست

میوه خولان دریایی (Sea-buckthorn) به عنوان دارو استفاده می شود و در دامپزشکی از میوه و پوست درخت آن برای معالجه امراض جلدی استفاده می‌کنند.

خولان دریا چیست
خولان دریا چیست

در طی قرون متمادی میوه خولان دریایی seabuckthorn به عنوان میوه ای مغذی با خواص اعجاب آوربه عنوان غذای مکمل درمانی، برای قویتر شدن عضلات و مقاوم شدن بدن اسبهای جنگی در اسیا و اروپا شناخته شده بود با این وجود سالهای زیادی از معرفی آن به عنوان میوه ای اعجاب انگیز به مردم امریکای شمالی نمی‌گذرد.

امروزه این گیاه که زادگاه اصلی آن در هیمالایا است نه تنها در بسیاری از نقاط جهان شناخته شده است بلکه محصولات آن از مربا و آبمیوه و ژله تا کرم های محافظت کننده پوست روز بروز در میان مردم محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در این گیاه اعجاب آور بیش از ۱۹۰ ماده ی بیولوژیک فعال نظیر ۶ ویتامین، ۲۲ نوع اسید چرب، ۴۲ نوع چربی و ۳۶ نوع فلاونوییدوجود دارد.

تاریخچه

نام علمی این گیاه HIPPOPHA RHAMNOIDES تیره : Elaeagnaceae است. در دوران باستان از برگ و شاخه ی این درخت در مقابل عفونتهای ناشی از زخم استفاده می شده است.

جنگجویان یونانی از عصاره SEABUCKTHORN برای درخشانتر شدن بدن اسب ها استفاده می کردند به همین دلیل این گیاه را که ازترکیب دو واژه ی HIPPO به معنای اسب و PHAOS به معنای درخشان،HIPPOPHA نامیده اند. این گیاه در اروپا به نامهای Siberian pineapple ,Sea berry, Sand thorn, شناخته میشود در ایران نیز به نامهای سنجد صحرایی،سنجد تلخ، کام و خولان دریا خوانده می شود و اعراب به آن عاسول رومی لقب داده اند.

دامنه انتشار و گستردگی جغرافیایی

به خاطر مقاومت شگفت انگیز این گیاه در مقابل تغییرات آب و هوایی دامنه انتشار ان از ارتفاعات پست کنار دریای بالتیک در اروپا تا ارتفاع ۵۲۰۰ متری در دامنه کوه اورست در هیمالایا متفاوت است. در اروپای غربی این گیاه به خاطر خاصیت جذب نمک و تثبیت خاک در کناره های دریا کاشته می شود در حالیکه دراسیای مرکزی محل کاشت آن بیشتر در نواحی بیابانی و خشک است.

seabuckthorn میتواند دمای مثبت ۴۰ درجه تا منفی ۴۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند و در خاکهای شور و قلیایی به رشد خود ادامه دهد,از ریشه های ضخیم این درختچه به سهولت پا جوشهای بسیاری خارج می شود که خود موجبات انبوه شدن گیاه را در ناحیه ای فراهم می آورد و ازاین جهت است که دراراضی ماسه ای سواحل دریاها برای جلوگیری از حرکت تپه های ماسه ای این درختچه را می کارند تا به سهولت براثر انبوه شدن جلوی پیشرفت این تپه ها را بگیرد.

بیش از ۹۰ در صد seabuckthorn دنیا در کشورهای چین ، مغولستان، روسیه ، اروپای شمالی و کانادا وجود دارد. در ایران نیز به طور طبیعی میتوان این گیاه را در نواحی مختلف پیدا کرد ,درختچه آن در دامنه البرز، مخصوصا اطراف تهران، ونک، شهرستانک، سپهسالار، میگون، کرج و گچسر,ارتفاعات دویست وبیست متری ونک ، پس قلعه ، قزوین ، آذربایجان : قره داغ به عمل می‌آید.

نام های محلی آن سنجد تلخ ، کام ،کهام (دره کرج) کاه (در طالقان) چالی (در قره تپه و ایشلق در میانه) کوکورد (آذربایجان غربی). در کشورهای چین، روسیه،سویس وژاپن هزاران کارخانه درامرتولید این محصول بسیاربا ارزش مشغول فعالیت هستند.محصولات به دست آمده ازفرایند میوه وبرگ ودانه این گیاه ، شامل محصولات آرایشی- بهداشتی ، دارویی وغذایی می باشد.

برگهائی درازوباریک ، نوک تیزوبه درازای پنچ تا شش وبه عرض یک سانتی متردارد.

پهنک برگ آن فاقد دندانه ولی دارای دمبرگ بسیار کوتاه است سطح فوقانی پهنک برگهای آن به رنگ سبزخاکستری ولی سطح تحتانی آنها نقره ای و پوشیده از فلسهای مایل به خرمائی است گلهای آن که دراوائل بهارظاهرمی گردد ، رنگ مایل به سبز دارد و دو نوع نروماده دارد.

رنگ مایل به سبز دارد و دو نوع نروماده دارد. میوه اش کوچک تقریباً کروی به رنگ زرد و نارنجی و دارای طعم ترشی است.

میوه

میوه ها ترش مزه و گس هستند و معمولا به صورت خام مصرف نمی شوند و از میوه ها به خاطر اسیدیته زیاد آن در تهیه آب میوه و شربت استفاده می شود. رنگ آن مایل به سبز است و دو نوع نروماده دارد.

میوه اش کوچک تقریبا کروی به رنگ زرد و نارنجی و دارای طعم ترشی است. به طور معمول میوه ها برای نگه داری کمپرس شده و آبمیوه جدا می شود باقیمانده میوه ها که press – cake نامیده می شود برای استخراج روغن و رنگهای طبیعی زرد و نارنجی و یا درست کردن مربا و ژله و مارمالاد و صدها محصول مختلف دیگر استفاده می شود.

امروزه آب میوه در بسیاری از کشورهای اسیایی و اروپایی شناخته شده است مثلا در جنوب فرانسه از آب میوه برای درست کردن نوشابه های الکلی و غیر الکلی و در ایتالیا در ساخت نوعی لیکور معروف به نام لیکور توسکانی از آن استفاده می کنند.

در المپیک پکن قهرمانان چینی برای تقویت عضلات و مقاومت بدن در برابر خستگی ناشی از یک تورنمنت فشرده، آب میوه ای می نوشیدندکه شرکت کنندگان دیگر آن را نمی شناختند این مایع دوپینگ چینی چیزی جز آب میوه ی seabuckthorn نبود.

چرا seabuckthorn یک super food است؟

میوه کوچک و نارنجی رنگ seabuckthorn که تقریبا نصف یک بلوبری است دوازده برابر بیشتر از یک پرتقال متوسط ویتامین ث و سه برابر یک هویج متوسط ویتامین A دارد مقدار زیاد پروتیین ، فیبر، آنتی اکسیدان ، ویتامینها و مواد معدنی موجوددر seabuckthorn آن را به یک superfood تبدیل کرده است.

seabuckthorn یک رژیم ویژه گیاهخوران می باشد و در واقع میوه ای است که همه آنچه بدن به آن نیاز دارد را فراهم می کند.

ریشه ها، ساقه ها، برگ ها، گل ها، به ویژه میوه های آن غنی از مواد مغذی ومواد زیست فعال است، میوه های آنرا با دستکش می چینند و بصورت تازه با حرارتی ملایم و بدون تماس با وسایل فلزی بصورت شربت مربا یا مارمالاد درست می کنند.

میوه آن و موادی که از این میوه تهیه می شود دارای طعم ترش وکمی گس است.

از دیگر مزایا و موارد استفاده از seabuckthorn :
* تهیه روغن مخصوص
* تهیه چای گیاهی
* برای مقابله با بروز سرطان
* دارای خاصیت کلاژن سازی برای داشتن پوستی صاف، شاداب و زیبا
* برای کاهش خستگی و بالا بردن سطح انرژی
* برای جلوگیری از عفونت و تقویت سیستم ایمنی بدن
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت sibeas.com مراجعه کنید.

خولان دریا چیست خولان دریا چیست خولان دریا چیست معالجه امراض جلدی    معالجه امراض جلدی معالجه امراض جلدی معالجه امراض جلدی  درخت خولان دریایی  درخت خولان دریایی درخت خولان دریایی درخت خولان دریایی

مشاهده بیشتر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!