جدیدترین اخبارجهان

نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران گفتگوکرد

دیدار نخست وزیر اسرائیل با وزرای خارجه و دفاع آمریکا ؛ گفتگو درمورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران و مهار جمهوری اسلامی

نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد

نخست وزیر اسرائیل در دیدار با وزرای خارجه و دفاع آمریکا در رابطه با موضوعات منطقه‌ای، سیاسی و امنیتی از جمله تهدید منطقه‌ای ایران و برنامه‌های هسته‌ای این کشور بحث و گفتگو کرد. نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد

نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد
نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که پیشتر آمریکا را مهم‌ترین متحد اسرائیل خوانده بود، تاکید کرد که آمریکا و اسرائیل با وجود اختلاف نظرها، باز هم با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

براساس گزاش‌ها، نخست وزیر اسرائیل برای حفظ برتری نظامی اسرائیل در منطقه دست به هر اقدامی که لازم باشد می‌زند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در دیدار خود با نفتالی بنت در شامگاه چهارشنبه سوم شهریور، بر حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی آن تاکید کرد و گفت «آمریکا به تقویت روابط راهبردی و امنیت اسرائیل متعهد است.»

ژنرال لوید آستین تاکید کرد تعهد آمریکا به اسرائیل با کمک امنیتی، تقویت سامانه گنبد آهنین و حفظ توان نظامی اسرائیل صورت می‌گیرد. وزیر دفاع آمریکا گفت برای ارائه یک میلیارد دلار کمک اضطراری برای سامانه گنبد آهنین با کنگره همکاری می‌‎کند.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اقدامات هشدارآمیز هسته‌ای و تجاوزگری‌های منطقه‌ای ایران، خواهان روابطی استراتژیک با اسرائیل شد. ژنرال آستین با اشاره به حمله پهپادی جمهوری اسلامی به کشتی مرسر استریت در آب‌های دریای عمان و کشته شدن دو خدمه کشتی گفت که ایران می‌بایست برای این اقدامات مرگبار در منطقه خاورمیانه و آب‌های بین‌المللی تنبیه شود.

نخست وزیر اسرائیل پس از دیدار با وزیر دفاع آمریکا، با وزیر خارجه این کشور نیز به گفتگو پرداخت. نفتالی بنت در این نشست تاکید کرد که اسرائیل متحدی قابل اعتمادتر از آمریکا ندارد.

وزیر امور خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن در این دیدار بر چالش‌های مشترک اسرائیل و آمریکا، به ویژه مسئله برنامه‌ هسته‌ای ایران تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود که چالش‌های موجود از جمله امنیت منطقه و نگرانی‌ها در راستای جمهوری اسلامی و نقش آن در منطقه بررسی شوند.

نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد
نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران

جو بایدن و نفتالی بنت روز پنجشنبه در کاخ سفید دیدار خواهند کرد. این نشست اولین دیدار این دو رهبر خواهد بود.

با وجود مسئله خروج نظامیان آمریکا از افغانستان و تسلط طالبان بر این کشور، اسرائیل هیچ موضعی در این راستا اتخاذ نکرده است. روزنامه هاآرتص (haaretz) نیز معتقد است که مسئله طالبان و کاهش امنیت مرزهای شرقی ایران باعث خشنودی اسرائیل است.

نفتالی بنت طرح راهبردی جدیدی را برای مهار ایران، بدون توافق هسته ای (برجام)، آماده کرده و به زودی آن را به جو بایدن ارائه خواهد داد؛ با این حال، آمریکا همچنان بر احیای برجام تاکید دارد اما گفته است که ایران نباید با خواسته‌های جدید وارد این مذاکرات شود.

نفتالی بنت با آنتونی بلینکن و لوید آستین در مورد تهدید منطقه‌ای و برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد نخست وزیر اسرائیل در دیدار با وزرای خارجه و دفاع آمریکا در رابطه با موضوعات منطقه‌ای، سیاسی و امنیتی از جمله تهدید منطقه‌ای ایران و برنامه‌های هسته‌ای این کشور بحث و گفتگو کرد. نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که پیشتر آمریکا را مهم‌ترین متحد اسرائیل خوانده بود، تاکید کرد که آمریکا و اسرائیل با وجود اختلاف نظرها، باز هم با یکدیگر همکاری خواهند داشت. براساس گزاش‌ها، نخست وزیر اسرائیل برای حفظ برتری نظامی اسرائیل در منطقه دست به هر اقدامی که لازم باشد می‌زند. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در دیدار خود با نفتالی بنت در شامگاه چهارشنبه سوم شهریور، بر حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی آن تاکید کرد و گفت «آمریکا به تقویت روابط راهبردی و امنیت اسرائیل متعهد است.» ژنرال لوید آستین تاکید کرد تعهد آمریکا به اسرائیل با کمک امنیتی، تقویت سامانه گنبد آهنین و حفظ توان نظامی اسرائیل صورت می‌گیرد. وزیر دفاع آمریکا گفت برای ارائه یک میلیارد دلار کمک اضطراری برای سامانه گنبد آهنین با کنگره همکاری می‌‎کند. وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اقدامات هشدارآمیز هسته‌ای و تجاوزگری‌های منطقه‌ای ایران، خواهان روابطی استراتژیک با اسرائیل شد. ژنرال آستین با اشاره به حمله پهپادی جمهوری اسلامی به کشتی مرسر استریت در آب‌های دریای عمان و کشته شدن دو خدمه کشتی گفت که ایران می‌بایست برای این اقدامات مرگبار در منطقه خاورمیانه و آب‌های بین‌المللی تنبیه شود.

نخست وزیر اسرائیل پس از دیدار با وزیر دفاع آمریکا، با وزیر خارجه این کشور نیز به گفتگو پرداخت. نفتالی بنت در این نشست تاکید کرد که اسرائیل متحدی قابل اعتمادتر از آمریکا ندارد. وزیر خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن در این دیدار بر چالش‌های مشترک اسرائیل و آمریکا، به ویژه مسئله برنامه‌ هسته‌ای ایران تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که چالش‌های موجود، از جمله امنیت منطقه و نگرانی‌ها در راستای جمهوری اسلامی و نقش آن در منطقه بررسی شوند. جو بایدن و نفتالی بنت روز پنجشنبه در کاخ سفید دیدار خواهند کرد. این نشست اولین دیدار این دو رهبر خواهد بود. با وجود مسئله خروج نظامیان آمریکا از افغانستان و تسلط طالبان بر این کشور، اسرائیل هیچ موضعی در این راستا اتخاذ نکرده است. روزنامه هاآرتص (haaretz) نیز معتقد است که مسئله طالبان و کاهش امنیت مرزهای شرقی ایران باعث خشنودی اسرائیل است. نفتالی بنت طرح راهبردی جدیدی را برای مهار ایران، بدون توافق هسته ای (برجام)، آماده کرده و به زودی آن را به جو بایدن ارائه خواهد داد؛ با این حال، آمریکا همچنان بر احیای برجام تاکید دارد اما گفته است که ایران نباید با خواسته‌های جدید وارد این مذاکرات شود.  برنامه‌ هسته‌ای ایران برنامه‌ هسته‌ای ایران  سفر نفتالی بنت آمریکا سفر نفتالی بنت آمریکا سفر نفتالی بنت آمریکا سفر نفتالی بنت آمریکا سفر نفتالی بنت آمریکا سفر نفتالی بنت آمریکا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!