جدیدترین اخبارجهانکریپتوکارنسی

رئیس‌جمهور السالوادور در آستانه اجرای قانون جدید از خرید اولین ۲۰۰ بیت کوین خود خبر داد

نایب بوکله تائید کرد که کشور السالوادور اولین ۲۰۰ بیت کوین خود را خریداری کرده است

رئیس‌جمهور السالوادور در آستانه اجرای قانون جدید از خرید اولین ۲۰۰ بیت کوین خود خبر داد

السالوادور اولین کشور جهان است که بیت کوین را به‌عنوان پول رایج و قانونی به رسمیت می‌شناسد. علیرغم مخالفت از جانب گروه‌های محلی، دولت معتقد است ارزهای رمزنگاری شده برای اقتصاد و جامعه بسیار مثبت خواهند بود. رئیس‌جمهور السالوادور در آستانه اجرای قانون جدید از خرید اولین ۲۰۰ بیت کوین خود خبر داد

رئیس‌جمهور السالوادور در آستانه اجرای قانون جدید از خرید اولین 200 بیت کوین خود خبر داد
رئیس‌جمهور السالوادور در آستانه اجرای قانون جدید از خرید اولین ۲۰۰ بیت کوین خبر داد

نایب بوکله (Nayib Bukele) رئیس‌جمهور السالوادور روز دوشنبه تائید کرد که دولت او در آستانه اجرای سراسری قانون جدید که طبق آن از ۷ سپتامبر بیت کوین به‌عنوان ارز رایج به رسمیت شناخته خواهد شد، اولین ۲۰۰ بیت کوین (BTC) خود را خریداری کرده است. نایب بوکله رئیس‌جمهور السالوادور        نایب بوکله رئیس‌جمهور السالوادور  نایب بوکله رئیس‌جمهور السالوادور

بوکله در اشاره به زمان‌بندی ۷ سپتامبر برای پیاده‌سازی کامل لایحه قانون BTC گفت «کارگزاران ما هم‌زمان با نزدیک شدن موعد اجرای این قانون مقدار بسیار بیشتری [بیت کوین] خریداری خواهند کرد.»

خرید اخیر بخشی از صندوق سرمایه‌گذاری جدید ۱۵۰ میلیون دلاری بیت کوین است که هفته گذشته توسط کنگره السالوادور تصویب شد؛ این صندوق سرمایه‌گذاری برای تسهیل تراکنش‌های تبدیل از BTC به دلار ایالات‌متحده به‌عنوان مقدمه‌ای برای پیاده‌سازی قانون جدید مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

از ماه جون سال جاری السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به‌عنوان ارز رایج قانونی به رسمیت می‌شناسد. اگرچه تصمیم دولت السالوادور با تحسین جامعه حامی بیت کوین روبرو شد اما منتقدان این قانون در بانک جهانی و صندوق جهانی پول هشدار دادند که این استراتژی جدید ایده خوبی نیست.

در همین اواخر مخالفان داخلی به‌ویژه در میان بازنشستگان شاهد اعتراض صدها نفر در سراسر کشور علیه قانون جدید بیت کوین بودند. شاید نکته تعجب‌آور این باشد که بانک مرکزی امریکا اخیراً به طرح حداقل چهار مزیت بالقوه پذیرش بیت کوین توسط السالوادور پرداخت.

در گزارشی که در ماه جولای منتشر شد بانک مرکزی امریکا گفت که پذیرش BTC توسط کشور السالوادور می‌تواند انتقال پول را تسهیل و بهینه‌سازی کند، دیجیتال‌سازی امور مالی را تقویت کند، حق انتخاب بیشتری برای مصرف‌کننده فراهم کند و درهای کشور را به روی سرمایه‌گذاران باز کند.

قانون جدید بیت کوین امکان نگهداری بیت کوین به‌عنوان بخشی از یک استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت یا برداشت بیت کوین از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز نصب‌شده در سراسر کشور را برای مردم السالوادور فراهم می‌کند.

علاوه بر این السالوادور در حال ایجاد زیرساختی برای پشتیبانی از کیف پول‌های دیجیتال بیت کوین به نام چیوو (Chivo) است که توسط دولت صادر می‌شود. کیف پول دیجیتال چیوو دستگاه‌های خودپرداز (ATM) مخصوص به خود را خواهد داشت که به شهروندان اجازه می‌دهد در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز بدون پرداخت کارمزد پول نقد برداشت کنند.

کیف پول دیجیتال چیوو    کیف پول‌ بیت کوین     کیف پول دیجیتال چیوو    کیف پول‌ بیت کوین

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!