ایرانجدیدترین اخبار

مولوی عبدالحمید، خامنه‌ای را مسئول کشته شدن معترضان در زاهدان دانست

امام جمعه زاهدان علی خامنه‌ای را در برابر کشته‌شدگان جمعه خونین مسئول دانست

مولوی عبدالحمید، امام جمعه زاهدان علی خامنه‌ای را مسئول کشته شدن معترضان در زاهدان دانست

امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتقاد از بی‌توجهی حکومت به کشته‌شدن ده‌ها نفر در جریان نماز جمعه ۸ مهرماه و اعتراضات پس از آن، از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، هم به عنوان کسی که سمت فرماندهی کل قوای نظامی در این کشور را دارد به عنوان «مسئول» کشتار جمعه‌خونین یاد کرده است.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ مهر ماه علی خامنه‌ای، رهبر تندرو جمهوری اسلامی را مسئول کشته شدن معترضان در زاهدان خواند.

جمعی از مردم زاهدان روز جمعه هشتم مهر ماه در اعتراض به تجاوز یک سرهنگ نیروی انتظامی به یک دختر بلوچ، اقدام به تجمع کردند، اما این تجمع به شدت سرکوب شد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، نیروهای امنیتی با شلیک مستقیم بیش از ۹۰ نفر از معترضان را کشتند.

مولوی عبدالحمید این رخداد را «بسیار دلخراش» توصیف کرد و گفت: «ما بسیار متعجبیم که مسئولان رده‌بالا چرا در این رابطه سکوت کرده‌اند. ده‌ها نفر در همین مصلی و خیابان بدون هیچ دلیلی به قتل رسیدند. بسیاری از آنها تیر به سر و سینه‌شان خورده بود. چه کسی این‌ها را و به چه جرمی به قتل رسانده است؟»

وی سپس تاکید کرد: «مسئولان و مدیران کشور و رهبری جمهوری اسلامی که تمامی نیروهای مسلح تحت فرمان ایشان هستند، همه مسئول هستند و هیچ‌کسی نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند.»’

سخنان مولوی عبدالحمید امام‌جمعه اهل سنت زاهدان در خصوص مسئولیت خامنه‌ای در کشتار مردم زاهدان از لحاظ حقوقی بسیار حائز اهمیت است. مولوی عبدالحمید در این سخنان بی سابقه شخص خامنه‌ای را در قبال این کشتار مسئول دانست.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #Tehranto (@tehrantonews)

کشتار مردم زاهدان جمعه خونین زاهدان   کشتار مردم زاهدان  جمعه خونین زاهدان  کشتار مردم زاهدان

مشاهده بیشتر
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!