آلبرتاانتاریوبریتیش کلمبیاجدیدترین اخباردولت فدرالسسکچوانقلمروهای شمال غربکاناداکِبِکمنیتوبانوناووتنووااسکوشیانیوبرانزویکنیوفاندلند و لابرادوریوکان

طرح جدید حزب لیبرال برای کمک مالی به استان‌ها در زمینه سلامت روان و خط ویژه پیشگیری از خودکشی

حزب لیبرال یک طرح جدید پرداخت انتقالی سلامت روان به استان و برقراری خط ویژه پیشگیری از خودکشی پیشنهاد کرد

طرح جدید حزب لیبرال برای کمک مالی به استان‌ها در زمینه سلامت روان و خط ویژه پیشگیری از خودکشی

جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال محتوای کارزار انتخاباتی روز سه‌شنبه را بر بهبود دسترسی به خدمات سلامت‌روان در سراسر کشور متمرکز کرده بود که شامل یک پرداخت انتقالی [نوعی یارانه غیرمستقیم] جدید فدرال به استان‌هاست. طرح جدید حزب لیبرال برای کمک مالی به استان‌ها در زمینه  و خط ویژه پیشگیری از خودکشی

ترودو از پرداخت انتقالی سلامت روان کانادا (کمک مالی غیرمستقیم بلاعوض به مردم) رونمایی کرد که طبق آن یک بودجه دائمی به استانها و قلمروهایی اختصاص خواهد یافت که برای ارتقاء استانداردهای مراقبتی تلاش می‌کنند و طبق این طرح با یک سرمایه‌گذاری اولیه ۴.۵ میلیارد دلاری در طول پنج سال اول خدمات «دارای کیفیت بالاتر، دسترس‌پذیرتر و رایگان» فراهم خواهد شد.

ترودو در سخنرانی خود در کاناتا (Kanata) در حومه اتاوا گفت «این بودجه و این پرداخت انتقالی جدید به معنای همه مزایای مهم شامل زمان انتظار کوتاه‌تر تا اشتغال تعداد بیشتری از متخصصان سلامت روان است.»

لیبرال‌ها علاوه بر این وعده دادند که ظرف چهار سال آینده یک کمک مالی به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار برای تصویب یک بودجه متمرکز بر سلامت روان دانشجویان تصویب خواهند کرد که از طریق استخدام ۱،۲۰۰ مشاور جدید مراقبت از سلامت روان در مؤسسات آموزش عالی زمان انتظار برای دسترسی به خدمات را کاهش خواهد داد.

سالانه ده درصد از این بودجه به مدارس تحت مدیریت و تصدی اقوام بومی اختصاص پیدا خواهد کرد.

مشابه با وعده محافظه‌کاران، لیبرال‌ها نیز متعهد شدند که یک خط تلفن سه‌رقمی ویژه بحران‌های سلامت‌روان و پیشگیری از خودکشی پیاده‌سازی کنند.

ترودو گفت «اگر در شرایط بحرانی قرار داشته‌اید و با یک صف انتظار مواجه شده‌اید یا اگر دانشجویی هستید که در تلاش و تقلا برای پرداخت هر دو هزینه اجاره محل زندگی و همچنین هزینه تراپیست است، حتماً می‌دانید که هنوز کارهای بسیاری وجود دارد که باید در این زمینه انجام شود.» «سلامت روان باید یک اولویت باشد حتی در سیستم بهداشت و درمان ما.»

کمیسیون مخابرات و رادیو-تلویزیون کانادا پس از چراغ سبز پارلمان در مورد یک طرح موردحمایت محافظه‌کاران برای تلفیق شماره‌های منطقه‌ای در حال برگزاری رایزنی‌های عمومی در مورد مزایا و چالش‌های وابسته به پیاده‌سازی یک خط ویژه تکی در سراسر کشور است.

اتخاذ اقدامات در زمینه بحران‌های سلامت‌روان در کانادا {که در طول دوران پاندمی‌شدت گرفته است} از ستون‌های کلیدی برنامه انتخاباتی محافظه‌کاران است.

محافظه‌کاران نیز در حال برنامه‌ریزی برای دستیابی به تفاهمی با استان‌ها و قلمروها هستند که مطابق آن بخشی از پرداخت‌های انتقالی بهداشت کانادا مستقیماً به بهبود دسترسی به خدمات سلامت‌روان اختصاص پیدا می‌کند.

برنامه این حزب می‌گوید که کارکنان را «تشویق» خواهند کرد که پوشش سلامت روان را به طرح مزایای شغلی خود اضافه کنند و در این خصوص یک اعتبار مالیاتی ۲۵ درصدی برای پوشش هزینه‌های سلامت روان در سه سال اول ارائه می‌کنند.

علاوه بر این یک برنامه کمک بلاعوض ۱۵۰ میلیون دلاری در طول سه سال برای سازمان‌های غیرانتفاعی و خیریه ایجاد خواهند کرد که برنامه‌ریزی‌های سلامت و بهداشت روان را انجام می‌دهند.

در همین اثنا لیبرال‌ها نیز قصد دارند در صورت انتخاب مجدد سلامت روان را تحت قوانین کار کانادا به‌عنوان «عنصر ویژه» در سلامت و ایمنی شغلی را بگنجانند و کارفرمایان تحت نظارت قانونی فدرال را به اتخاذ گام‌های پیشگیرانه برای برطرف سازی استرس و آسیب‌های محیط کار ملزم کنند.

حزب نیودموکرات نیز وعده داد که به‌طور گسترده‌تری برخی از خدمات سلامت روان که در حال حاضر خصوصی هستند را تحت پوشش سیستم دولتی کانادا قرار دهد.

برنامه حزب می‌گوید «به‌عنوان اولین قدم یک دولت نیودموکرات مراقبت‌های سلامت روان برای کانادایی‌های بدون بیمه را در دستور کار قرار می‌دهد؛ تا تضمین شود که افراد بدون پوشش خدمات سلامت روان می‌توانند بدون نگرانی در مورد هزینه‌ها از این حمایت‌ها بهره‌مند شوند.»

این حزب همچنین یادآور شد که طرح پیشنهادی pharmacare (کمک‌هزینه دارویی) به کاهش هزینه‌های بالای درمان‌های دارویی کمک خواهد کرد.

این حزب همچنین مایل است که یک «استراتژی ملی سلامت روان پیرازایشی» تدوین کند از خانواده‌ها قبل و بعد از تولد فرزند حمایت می‌کند اما جزییات چندانی در مورد محتوای طرح ارائه نکرد.

مارگارت ایتِن (Margaret Eaton)، مدیرعامل انجمن ملی سلامت روان کانادا در بیانیه‌ای گفته است که خشنود است که شاهد اولویت قرار گرفتن سلامت روان در کارزارهای انتخاباتی احزاب فدرال است.

ایتن گفت «مدت‌ها بود که این نیاز احساس می‌شد. مردم کانادا نمی‌خواهند که بیش از این منتظر بمانند. نمی‌خواهند بیش از این زمان‌های انتظار طولانی و پرداخت از جیب برای خدمات سلامت روان و پوشش محدود از طریق طرح‌های بیمه کارفرما را تحمل کنند، ناگفته نماند که پاندمی نیز چه اثراتی بر سلامت روان ما داشته است.»

ایتن در اشاره به بیانیه حزب لیبرال گفت که تعهد به ایجاد یک پرداخت انتقالی فدرال جدید برای سلامت‌روان به پر کردن شکاف موجود در تأمین بودجه برای خدماتی که خارج از بیمارستان‌ها و مطب پزشکان خانواده ارائه می‌شوند کمک خواهد کرد. اما این پرسش همچنان مطرح است: که این حزب چگونه استان‌ها را در مورد این بودجه پاسخگو نگه می‌دارد؟

ایتن گفت «مسلماً حالا سؤال این است که این پرداخت انتقالی متضمن چه مبلغی است؟ چگونه استان‌ها و قلمروها را برای ارائه مراقبت‌های سلامت روان در جاهایی که بیشترین نیز به آن وجود دارد مسئول و پاسخگو نگه می‌دارد؟ سیستم سلامت روان ما نیازمند بازسازی است و رهبری جسورانه از طرف تمامی احزاب ضرورت دارد. ما در این مرحله از کارزار انتخاباتی با تعهدات مطرح‌شده از طرف اغلب احزاب شاهد شروع خوبی هستیم، اما باید شاهد بحث و تبادل‌نظر بیشتری پیرامون چیستی و چگونگی این تعهدات باشیم.» طرح جدید حزب لیبرال برای کمک مالی به استان‌ها در زمینه  و خط ویژه پیشگیری از خودکشی

طرح جدید حزب لیبرال برای کمک مالی به استان‌ها در زمینه و خط ویژه پیشگیری از خودکشی

رهبر حزب لیبرال  انتخابات کانادا     رهبر حزب لیبرال  انتخابات کانادا    رهبر حزب لیبرال  انتخابات کانادا  رهبر حزب لیبرال    انتخابات کانادا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!