ایرانجدیدترین اخبارجهان

کمیته حفاظت از خبرنگاران و سندیکای کارگران شرکت واحد به بازداشت امیرعباس آزرم‌وند اعتراض کردند

واکنش کمیته حفاظت از خبرنگاران و سندیکای کارگران شرکت واحد به بازداشت امیرعباس آزرم‌وند

کمیته حفاظت از خبرنگاران و سندیکای کارگران شرکت واحد به بازداشت امیرعباس آزرم‌وند اعتراض کردند

در پی بازداشت امیرعباس آزرم‌وند، خبرنگار اقتصادی روزنامه «گسترش صنعت»، در روز چهارشنبه دهم شهریور، کمیته حفاظت از خبرنگاران واقع در نیورک خواهان آزادی فوری و پس گرفتن اتهام علیه وی شدند. کمیته حفاظت از خبرنگاران وسندیکای کارگران شرکت واحد به بازداشت امیرعباسآزرم‌وند اعتراض کردند

کمیته حفاظت از خبرنگاران و سندیکای کارگران شرکت واحد به بازداشت امیرعباس آزرم‌وند اعتراض کردند
سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت

شریف منصور، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا کمیته حفاظت از خبرنگاران تاکید کرد که بازداشت یک روزنامه‌نگار به دلیل انجام وظیفه، نشان از شکلی خشونت‌آمیز از سانسور است و باید به این اقدامات پایان داد.

شریف منصور گفت «مقام‌های ایرانی باید فورا و بدون قید و شرط امیرعباس آزرم‌وند، خبرنگار اقتصادی را آزاد کنند.»

امیرعباس آزرم‌وند در روز چهارشنبه در خانه پدری خود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و مأموران امنیتی وسایل شخصی‌اش از جمله لپ‌تاپ، گوشی و کتاب‌هایش را ضبط کردند.

تاکنون اتهام امیر عباس آزرم‌وند مشخص نشده است، اما شماری از فعالان حقوق کارگری می‌گویند این خبرنگار اتهام «تبلیغ علیه نظام» بازداشت شده است.

در همین راستا، سندیکای کارگران شرکت واحد تهران به بازداشت این فعال کارگری واکنش نشان دادند و گفتند آزرم‌وند از حامیان سخت‌کوش کارگران است و از سوی نهادهای امنیتی برای وی پرونده‌سازی شده است.

آزرم‌وند در دی ماه سال گذشته نیز در تجمعات حمایتی کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در مقابل ساختمان وزارت دادگستری در تهران دستگیر شد، اما کمی بعد آزاد شد.

در شرایطی که وضعیت معیشت کارگران به شدت غیرقابل تحمل شده‌ است، برای خاموش کردن قیام طبقه کارگر و مستضعفان، در چند دهه اخیر بازداشت فعالان کارگری و حامیان کارگران از سوی جمهوری اسلامی افزایش یافته است.

با توجه به سابقه ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، در قوه قضاییه، احتمال دارد برخورد با فعالان مدنی و رسانه‌ای بیش از پیش افزایش یابد.  قوه قضاییه ایران    قوه قضاییه ایران        قوه قضاییه ایران

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!