ایرانجدیدترین اخبار

وزیر خارجه ایران از طرف‌های برجام خواست برای ادامه مذاکرات اتلاف وقت نکنند!

امیرعبداللهیان: ایران رویکرد اتلاف وقت در مذاکرات وین را نمی‌پذیرد

وزیر خارجه ایران از طرف‌های برجام خواست برای ادامه مذاکرات اتلاف وقت نکنند!

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران دوشنبه شب در گفت‌وگوی تلویزیونی به مذاکرات احیای برجام و  نشست بین‌المللی عراق اشاره نمود و تاکید کرد که تهران رویکرد اتلاف وقت را نمی‌پذیرد.

وزیر خارجه ایران از طرف‌های برجام خواست برای ادامه مذاکرات اتلاف وقت نکنند!

امیرعبداللهیان در راستای مذاکرات وین گفت که این مذاکرات باید دستاورد ملموسی داشته باشد و منجر به کسب حقوق حداکثری ملت ایران شود.

مذاکرات احیای برجام از اواسط فروردین در وین برگزار شد، اما به دلایل پیچیده و عمده در ۳۰ خرداد متوقف شد.

با وجود آنکه ایران به دلیل انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی، ادامه این مذاکرات را با وقفه بیشتری روبرو کرده است، اما حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در اظهارات خود گفت که «انتظار داریم طرف مقابل ما اتلاف وقت نکند زیرا کسی آن را نمی‌پذیرد.»

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران، ششم شهریورماه در گفتگوی تلفنی خود با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتخادیه اروپا، به تعهد تهران در چارچوب دیپلماسی متوازن در جریان مذاکرات برجام تاکید کرد و خواهان مذاکره‌ای شد که نتایج قابل قبول و ملموسی داشته باشد.

امیرعبداللهیان در ادامه به موضوع نشست بین‌المللی برجام پرداخت و در این باره گفت که با همتای عربستانی خود دیدار کرده و در حاشیه این نشست، نخست وزیر عربستان سمت جدید وی را تبریک گفته و عنوان کرده است که با روی‌کار آمدن دولت جدید در ایران، روابط‌مان را با این کشور افزایش خواهیم داد.

امیرعبداللهیان گفت در نشست بغداد، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه دو بار از او برای سفر به فرانسه دعوت کرده تا در جریان این سفر احتمالی گفتگوهای میان تهران و پاریس در زمینه‌های مختلف ادامه یابد.

عراق در چند ماه اخیر برای کاهش تنش‌های منطقه و بهبود روابط تضعیف شده ایران و عربستان، نشست بین‌المللی بغداد را روی کار آورده است.

در حالی که روابط ایران و عربستان پس از حمله گروهی از تندروهای طرفدار علی خامنه‌ای به اماکن دیپلماتیک عربستان در تهران و مشهد در دی ۹۴ قطع شد؛ از سوی دیگر جنگ داخلی‌ در سوریه و یمن و افزایش رقابت‌های منطقه‌ای نیز به تنش‌ها میان دو کشور دامن زده است.

 

امانوئل مکرون      امانوئل مکرون      امانوئل مکرون

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!