ایرانجدیدترین اخبار

وزیر خارجه ایران به منظور رفع تنش‌ها و برای شرکت در نشست بین‌المللی بغداد به عراق سفر می‌کند

امیرعبداللهیان برای کنفرانس منطقه‌ای به بغداد می‌رود

وزیر خارجه ایران به منظور رفع تنش‌ها و برای شرکت در نشست بین‌المللی بغداد به عراق سفر می‌کند

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران برای شرکت در نشست بین‌المللی بغداد راهی عراق می شود؛ این نشست روز شنبه ۶ شهریور برگزار خواهد شد.

وزیر خارجه ایران به منظور رفع تنش‌ها و برای شرکت در نشست بین‌المللی بغداد به عراق سفر می‌کند
وزیر خارجه ایران بمنظور رفع تنش‌ها شرکت در نشست بین‌المللی بغداد به عراق سفر

فرانسه در سازماندهی این نشست بین‌المللی با عراق همکاری کرده و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز به این کنفرانس دعوت شده است؛ در این کنفرانس، کشورهای عرب منطقه، مصر، اردن، ایران، ترکیه، رئیس جمهور فرانسه، اعضای دائم شورای امنیت و گروه ۲۰ حضور خواهند داشت.

بغداد اخیرا رویکرد دیپلماتیک خود را گسترش داده و با توجه به روابط تضعیف‌شده میان تهران و ریاض، اکنون این کشور درصدد میانجیگری در اختلافات میان ایران و عربستان سعودی است.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق گفت، نشست بین‌المللی بغداد راهی برای کاهش تنش‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و همچنین حمایت از گفت‌وگویی سازنده است، که منجر به امنیت مشترک منطقه و روابط اقتصادی می‌شود.

یک مقام نزدیک به مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق، گفته بود که اگر بتوانند وزیران خارجه را دور یک میز جمع کنند، قدمی به سوی پایان درگیری میان ایران و سایر کشورهای عرب منطقه خواهد بود. 

امیرعبداللهیان برای کنفرانس منطقه‌ای به بغداد می‌رود وزیر خارجه ایران به منظور رفع تنش‌ها و برای شرکت در نشست بین‌المللی بغداد به عراق سفر می‌کند حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران برای شرکت در نشست بین‌المللی بغداد راهی عراق می شود. این نشست روز شنبه ۶ شهریور برگزار خواهد شد. فرانسه در سازماندهی این نشست بین‌المللی با عراق همکاری کرده و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز به این کنفرانس دعوت شده است؛ در این کنفرانس، کشورهای عرب منطقه، مصر، اردن، ایران، ترکیه، رئیس جمهور فرانسه، اعضای دائم شورای امنیت و گروه ۲۰ حضور خواهند داشت. بغداد اخیرا رویکرد دیپلماتیک خود را گسترش داده و با توجه به روابط تضعیف‌شده میان تهران و ریاض، اکنون این کشور درصدد میانجیگری در اختلافات میان ایران و عربستان سعودی است. برهم صالح، رئیس جمهور عراق گفت، نشست بین‌المللی بغداد راهی برای کاهش تنش‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و همچنین حمایت از گفت‌وگویی سازنده است، که منجر به امنیت مشترک منطقه و روابط اقتصادی می‌شود. یک مقام نزدیک به مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق، گفته بود که اگر بتوانند وزیران خارجه را دور یک میز جمع کنند، قدمی به سوی پایان درگیری میان ایران و سایر کشورهای عرب منطقه خواهد بود.  

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!