ایرانجدیدترین اخبار

حمله پهپادی سپاه پاسداران به مواضع نیروهای کرد در داخل اقلیم کردستان در شمال عراق

سپاه پاسداران مواضع احزاب کرد در اقلیم کردستان عراق را بمباران کرد

حمله پهپادی سپاه پاسداران به مواضع نیروهای کرد در داخل اقلیم کردستان در شمال عراق

سه روز پس از تهدید احزاب مسلح کُرد عراق از سوی سپاه پاسداران، رسانه‌های محلی، از جمله وب‌سایت هه‌نگاو و تلویزیون روداو اعلام کردند که در بامداد روز پنجشنبه ۱۸ شهریور، مقر احزاب کُرد در ارتفاعات آلانه، بربزین، هلگورد و حاجی عمران در استان اربیل عراق هدف حمله توپخانه‌های سپاه پاسداران و جنگنده‌های جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

سپاه پاسداران نیز حمله به این مواضع را تایید کرد. حمله پهپادی سپاه پاسداران به مواضع نیروهای کرد در داخل اقلیم کردستان در شمال عراق

حمله پهپادی سپاه پاسداران به مواضع نیروهای کرد در داخل اقلیم کردستان در شمال عراق
حمله پهپادی سپاه پاسداران مواضع نیروهای کرد در داخل اقلیم کردستان در شمال عراق

بنا به گفته سپاه پاسداران، نیروی هوافضا و یگان پهپادی سپاه، یک مرکز آموزشِ وابسته به احزاب کرد را هدف حمله هفت موشک زمین به زمین کوتاه‌برد قرار دادند.

وب‌سایت هه‌نگاو مدعی شد که سپاه پاسداران پس از بمباران ارتفاعات، این مناطق را به گلوله بست. اما هنوز گزارشی از تلفات و خسارات در مواضع آسیب دیده منتشر نشده است.

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، سه روز پیش، در ۱۵ شهریور احزاب مسلح کرد در اقلیم کردستان عراق را تهدید کرد و گفت که جمهوری اسلامی این وضعیت را تحمل نمی‌کند و پاسخ لازم را به این احزاب خواهد داد.

با وجود آنکه روز گذشته چند نهاد از جمله «کنگره ملیت‌های ایران فدرال»، «همبستگی برای آزادی و برابری در ایران» و «دموکراسی خواهان ایران» در بیانیه‌ای تهدیدهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را محکوم کردند، اما سپاه اعلام کرد که مقامات کردستان عراق به تصمیم جمهوری اسلامی برای از میان بردن مواضع احزاب مسلح کُرد بی‌اعتنایی کردند و به دنبال آن سپاه پاسداران تهدیدات خود را عملی نمود.

پیشتر تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در عراق هشدار داده بود که کسی حق ایجاد ناامنی در عراق را ندارد.

بخشی از نیروهای حزب دموکرات کردستان ایران موسوم به حدکا، حزب دموکرات کردستان موسوم به حدک، کومله زحمتکشان کردستان و کومله کردستان ایران از سال ۲۰۱۶ در ارتفاعات میان اقلیم کردستان عراق و پیرانشهر و اشنویه مستقر شده‌اند.

نیروهای جمهوری اسلامی در چند سال اخیر، مواضع این احزاب را در اقلیم کردستان عراق هدف حمله قرار داده اند.

در سال ۹۷، سپاه پاسداران ابتدا در مهرماه، نیروهای حزب دموکرات کردستان ایران را در کوهستان کودو هدف حمله پهپادی خود قرار داد و سپس در شهریور همان سال به مقر حزب درموکرات کرات کردستان (حدک) را موشک‌باران کرد که منجر به کشته شدن ۱۴ نفر و جراحت ۴۰ نفر از اعضای این حزب شد.

کومله زحمتکشان کردستان کومله کردستان ایران          کومله زحمتکشان کردستان کومله کردستان ایران

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!