آلبرتاانتاریوبریتیش کلمبیاپرینس ادوارد آیلندجدیدترین اخباردولت فدرالسسکچوانکاناداکِبِکمنیتوبانوناووتنووااسکوشیانیوبرانزویکنیوفاندلند و لابرادوریوکان

رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات ۲۰۲۱ همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی

لیبرال‌ها با رونمایی از برنامه انتخاباتی ۲۰۲۱ خود وعده دادند میلیاردها دلار برای بازسازی پساپاندمی اختصاص دهند

رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات ۲۰۲۱ همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی

لیبرال‌های فدرال روز چهارشنبه مفاد اصلی برنامه کاملاً هزینه‌یابی شده خود برای هدایت خروج کانادا از پاندمی کووید-۱۹ شامل وعده حمایت‌های مالی جدید و مضاعف و تعهد به رفع مسائل مرتبط با توان خرید و برابری را در برنامه انتخاباتی ۲۰۲۱ خود مطرح کردند. رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات ۲۰۲۱ همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی

جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال در نیمه‌راه کمپین انتخابات فدرال در رویدادی در تورنتو از یک سند ۸۲ صفحه‌ای رونمایی کرد.

به نظر می‌رسد که در این برنامه حزب لیبرال برخی از گروه‌های جمعیتی کلیدی شامل جوانان کانادایی، خانواده‌ها و خریداران خانه اولی و همچنین کسب‌وکارهایی که پس از دوران منع آمدوشدها هنوز نتوانسته‌اند روی پای خود بایستند را هدف خود قرار داده است.

جاستین ترودو گفت «در این انتخابات شما یک انتخاب پیش رو دارید در مورد اینکه ۱۸ ماه آینده و ۱۸ سال آینده چگونه خواهد بود.» «ما برای پیشرفت در همه زمینه‌ها برنامه داریم: برنامه‌ای برای سلامت، برای تأمین مسکن، خدمات مراقبت از کودک و شرایط اقلیمی.»

لیبرال‌ها آخرین حزب از میان سه حزب فدرال اصلی هستند که برنامه انتخاباتی خود را منتشر می‌کنند و درعین‌حال اولین حزبی هستند که کل برنامه انتخاباتی خود را هزینه‌یابی کرده‌اند. برنامه انتخاباتی لیبرال‌ها در حالی منتشر می‌شود که یک روز به اولین مناظره تلویزیونی رهبران احزاب به زبان فرانسوی باقی مانده است.

حزب نیودموکرات برنامه انتخاباتی خود را دقیقاً پیش از اعلام انتخابات منتشر کرد و حزب محافظه‌کار نیز برنامه خود را در یکی از اولین روزهای کارزار انتخاباتی ۳۶ روزه ارائه کرد. هر دو حزب وعده دادند که بعداً جزییات مخارج موردنیاز وعده‌های خود را منتشر کنند.

به‌طورکلی سند حزب لیبرال شامل ۱۳ میلیارد دلار وعده تأمین مخارج جدید در سال مالی جاری و مجموعاً ۷۸ میلیارد دلار در طول پنج سال آینده است. در سراسر این سند لیبرال‌ها به دنبال استدلال برای اثبات این امر هستند که چرا آنها در بهترین جایگاه برای ادامه حکومت قرار دارند.

رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات 2021 همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی
رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات ۲۰۲۱ وعده دلار برای بازسازی دوران پس از پاندمی

برخلاف سایر احزاب لیبرال‌ها در پیشنهاد‌های مطرح‌شده خود متعهد شده‌اند که میلیاردها دلار بیشتر به بازیابی اقتصاد و سلامت پسا-پاندمی، افزایش تعداد پناهندگان افغان به ۴۰،۰۰۰ نفر در طول چند سال آینده و پیاده‌سازی مجموعه‌ای از تعهدات جدید کنترل اسلحه اختصاص دهند.

برنامه انتخاباتی حزب لیبرال به شش دسته‌بندی کلیدی تقسیم شده است که بازتابی است از پیام‌های اصلی که ترودو در طول بیانیه‌های انتخاباتی روزانه خود بر آن تمرکز داشته است: پاندمی، تأمین مسکن، بهداشت و درمان، اقتصاد، تغییرات اقلیمی و همچنین آشتی و مصالحه.

تمرکز کلیدی این برنامه انتخاباتی طرح‌های اجرایی جدید و ادامه برنامه‌های قبلی مرتبط با سلامت و پاندمی است که در این راستا ترودو مسئله در امان نگه‌داشتن کانادایی‌ها را به‌عنوان «کار اصلی و اول» توصیف می‌کند. این بخش از برنامه انتخاباتی شامل وعده حزب برای عمل به طرح دولت در مورد واکسیناسیون اجباری مسافران و کارکنان فدرال در صورت انتخاب مجدد است.

این سند وارد جزییات بیشتری در مورد نحوه اجرای واکسن اجباری نمی‌شود اما یکی از وعده‌های مطرح‌شده در این سند پیشبرد لایحه قانونی محافظت در مقابل چالش‌های حقوقی برای کسب‌وکارها و سازمان‌هایی است که تصمیم می‌گیرند واکسیناسیون را الزامی کنند.
روز چهارشنبه ترودو هم‌زمان با تداوم رویارویی حزب لیبرال با معترضان خشن در توقف‌های انتخاباتی طرز صحبت و کلام جدیدی را در ادامه تند و تیزتر کردن لحن پیام‌های خود خطاب به گروه‌های ضد واکسن به کار برد.

«در طول مدت کوتاهی که گذشت احتمالاً خشم اختلال برانگیز ضد واکسن‌ها و ضد ماسک‌ها را دیده‌اید. شاید آنها را در حال تظاهرات به سمت مرکز شهر علیه کسب‌وکارهای محلی که از مقررات بهداشت عمومی پیروی می‌کنند، یا فریاد زدن بر سر صندوقدار خواروبارفروشی یا پیشخدمت غذاخوری محلی یا حتی تهدید مردم در یکی از تجمع‌های انتخاباتی ما دیده باشید.»

ترودو گفت «می‌خواهم واضح و صریح بگویم: این آزادی شما است که من تمرکز خود را بر آن قرار داده‌ام، آزادی اکثریت مسئولیت‌پذیر ما که کاملاً واکسینه هستیم.»

لیبرال‌ها با اشاره به تلاش‌های خود در طول شش سال گذشته می‌گویند به مسیری که دولت فدرال پیموده است اطمینان دارند و به تمایل خود برای تحقق وعده ۱۰ دلار در روز برای هزینه مراقبت از کودک و مقررات واکسن به‌عنوان یک سبک زندگی اشاره کردند.

علاوه بر این لیبرال‌ها می‌خواهند لایحه متوقف‌شده اصلاح قانون پخش برنامه‌های رادیو-تلویزیونی را احیا کنند و تغییر گرایش درمانی هم‌جنس‌گرایان را ممنوع کنند و در همین حین تلاش‌ها و اقدامات مرتبط با تغییرات اقلیمی را به‌طورجدی پیش ببرند.

ترودو گفت «تیم لیبرال ما در طول شش سال گذشته تلاش‌های بسیار فراوانی را به ثمر رسانده است. فقط تصور کنید که چه دستاوردهایی می‌توانیم داشته باشیم اگر تعداد هر چه بیشتری از کانادایی‌های خارق‌العاده به این تلاش‌ها بپیوندند.» «یادتان باشد که آینده‌ای را انتخاب کنید که می‌خواهید داشته باشید. همراه یکدیگر می‌توانیم ایمان و باوری که نسبت به این کشور و به یکدیگر دارید را محقق کنیم … من آماده‌ام، اگر شما آماده هستید.»

لیبرال‌ها وعده دادند که ظرف پنج سال آینده ۲ میلیارد دلار به اقداماتی اختصاص بدهند که از طریق راهبردهای «حقیقت، عدالت و التیام» به میراث مدارس شبانه‌روزی می‌پردازد.

لیبرال‌ها در مورد دانش جویان وعده دادند که بهره وام‌های دانشجویی فدرال را به‌طور دائمی حذف کنند، اقدامی که در طول پاندمی به‌طور موقت به اجرا گذاشته‌شده بود.

در مورد خانواده‌های جوان و خریداران احتمالی خانه، لیبرال‌ها به مجموعه برنامه‌های پیش از اعلام انتخاباتی برای رفع بحران قدرت خرید اشاره کردند و در مورد صاحبان کسب‌وکارهایی که به دلیل کووید-۱۹ از کار بازمانده‌اند، دولت تحت رهبری ترودو وعده می‌دهد که در صورت انتخاب مجدد برنامه بهبود استخدام کانادا را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ تمدید کند.

لیبرال‌ها با هدف قرار دادن ایده‌ای که اولین بار توسط محافظه‌کاران مطرح شد وعده دادند که اقدامات بیمه اشتغال پیشرفته را برای کارکنان خوداشتغال و پیمانکاران مستقل پروژه‌های موقت به اجرا بگذارند و درعین‌حال با پرداختن به ایده کاملاً آزموده و اثبات‌شده نیودموکرات‌ها، وعده دادند که اطمینان حاصل کنند که بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ «سهم منصفانه خود» را پرداخت می‌کنند. رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات ۲۰۲۱ همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی

رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات 2021 همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی
رونمایی لیبرال‌ها از برنامه انتخابات ۲۰۲۱ همراه با وعده میلیاردها دلار برای بازسازی در دوران پس از پاندمی

انتخابات ۲۰۲۱ کانادا  جاستین ترودو     انتخابات ۲۰۲۱ کانادا    جاستین ترودو     انتخابات ۲۰۲۱ کانادا  جاستین ترودو    انتخابات ۲۰۲۱ کانادا          انتخابات ۲۰۲۱ کانادا    جاستین ترودو  دوران پس از کرونا      دوران پس از کرونا    دوران پس از کرونا    دوران پس از کرونا    پاندمی کووید-۱۹        پاندمی کووید-۱۹        پاندمی کووید-۱۹    پاندمی کووید-۱۹        پاندمی کووید-۱۹            پاندمی کووید-۱۹

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!