آلبرتاانتاریوبریتیش کلمبیاپرینس ادوارد آیلندجدیدترین اخباردولت فدرالسسکچوانقلمروهای شمال غربکاناداکِبِکمنیتوبانوناووتنووااسکوشیانیوبرانزویکنیوفاندلند و لابرادوریوکان

ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد

ترودو گفت حزب لیبرال مستمری بازنشستگی تکمیلی را برای سالمندان کم‌درآمد افزایش می‌دهد

ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد

جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال وعده داد در صورت انتخاب مجدد کمک‌های فدرال به سالمندان کم‌درآمد را افزایش خواهد داد، تعهدی که علاوه بر جلب نظر یک گروه سنی که به‌احتمال‌زیاد رأی خواهند داد می‌تواند در رقابت‌های کلیدی کبک نیز به او کمک کند. ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

طبق وعده مطرح‌شده ترودو درآمد تکمیلی تضمین‌شده شاهد افزایش ۵۰۰ دلاری در سال برای هر فرد و ۷۵۰ دلار افزایش برای زوج‌های سالمند خواهد بود که شامل جمعیتی بالغ‌بر ۲.۲ میلیون سالمند خواهد شد که در حال دریافت مزایای سالمندی هستند.

لیبرال‌ها به هزینه‌های اجرای این اقدامات اشاره‌ای نکردند.

اولین بار که لیبرال‌ها مزایا و مستمری فقیرترین قشر سالمند را افزایش دادند اقدام آنها باعث برطرف کردن فقر حدود ۵۷،۰۰۰ بازنشسته شد اگرچه بسیاری از آنها به‌زحمت به کمی بالاتر از خط فقر رسیدند.

ترودو روز پنج‌شنبه استدلال کرد که اضافه شدن مبلغ ۴۲ دلار در ماه برای هر یک از افراد می‌تواند باعث ایجاد تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای در زندگی آنها شود. ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد

ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد
ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد

ترودو گفت «متأسفانه می‌دانیم که تعداد بسیار زیادی از سالمندان روی هر یک دلار خود حساب می‌کنند.» «این مسئله به‌خصوص در طول دوران پاندمی به‌وضوح روشن شد که سالمندان ما نه‌تنها در مقابل خود کووید-۱۹ و احساس جدا افتادگی ناشی از آن بلکه همین‌طور هزینه‌های اضافی که به آنها تحمیل کرد به طرز باورنکردنی آسیب‌پذیر بودند.»

تعداد سالمندان کانادایی به میزان بی‌سابقه‌ای رسیده است و با بازنشسته شدن تعداد بیشتری از مردم و زندگی طولانی‌تر در دوران بازنشستگی تنها می‌توان انتظار داشت که جمعیت قشر سالمند رو به افزایش بگذارد؛ یک فشار مضاعف بر دفاتر حساب فدرال.

درنتیجه انتظار می‌رود که مخارج مربوط به مستمری سالمندی و مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده در بودجه بهار امسال از ۶۲.۵ میلیارد در سال جاری به ۸۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۶ افزایش یابد.

بودجه وعده داده‌شده در کارزار انتخاباتی ۲۰۱۹ مبنی برافزایش پرداخت مستمری سالمندی به میزان ۱۰ درصد برای سالمندان بزرگ‌تر از ۷۵ سال تأمین و محقق شد. این بودجه برآورد کرده بود که مبلغ اضافی ۷۶۶ دلار مزایای برای ۳.۳ میلیون بازنشسته فراهم می‌کند اما پرداخت آن تا پیش از سال آینده اجرا نخواهد شد؛ بنابراین در همین حین لیبرال‌ها یک پرداخت تک موردی ۵۰۰ دلاری به مسن‌ترین سالمندان کشور انجام دادند که بتوانند تا سال آینده دوام بیاورند و شروع واریز این مبلغ در بانک‌ها یک روز پس از آغاز کارزار انتخاباتی ترودو انجام شد.

رهبر حزب نیودموکرات جاگمیت سینگ بیانیه ترودو را مورد بازخواست قرار داد و یادآور شد که مستمری سالمندان کم‌درآمد در صورت دریافت مزایای اضطراری قطع می‌شده است چراکه دریافت این مبلغ اضطراری با افزایش مجموع درآمد سالمندان که مبنای محاسبه ارزش مزایای سالمندی است آنها را از دسته سالمندان کم‌درآمد خارج می‌کرده است.

جاگمیت سینگ در بیانیه‌ای گفت «اگر ترودو می‌خواهد زندگی را برای سالمندان بهتر کند باید از همین امروز با برگرداندن درآمد کمکی کسر شده به سالمندان شروع کند.»

سالمندان همواره در هر انتخاباتی جمعیت رأی‌دهنده سرنوشت‌ساز هستند زیرا در مقایسه با سایر رده‌های سنی اغلب آمار مشارکت آنها در رأی دادن بالاتر است. در انتخابات سال ۲۰۱۹، هفتادوپنج درصد از سالمندان بین ۶۵ تا ۷۴ سال رأی دادند که بالاتر از ۶۷ درصد نرخ کلی مشارکت گزارش‌شده توسط هیئت انتخابات کانادا است.

باوجود رقابت‌های تنگاتنگ نامزدهای انتخاباتی ازجمله رقابت با بلوک کبکوا، آراء سالمندان در کبک می‌تواند برای لیبرال‌ها از اهمیت مضاعف برخوردار باشد. حزب بلوک کبکوا از تقویت مزایای سالمندان حمایت می‌کند اما ترودو هنگامی‌که از او پرسیده شد چرا پیشنهاد افزایش مزایای سالمندان را در پارلمان اقلیت‌ها ارائه نداده است، معترض شد.

ژان ایو داکلوس (Jean-Yves Duclos) یکی از وزرای ترودو دریکی از همین رقابت‌های تنگاتنگ با بلاک کبکوا قرار دارد که در سال ۲۰۱۵ و دوباره در سال ۲۰۱۹ به‌زحمت در حوزه رقابت خود در کبک پیروز شد.

یکی از پژوهشگران دانشگاهی سابق اثرات سیاست فدرال بر نرخ فقر سالمندان را مطالعه کرده بود و نتایج مطالعات او بخشی از تصمیم‌گیری لیبرال‌ها برای تعیین سن ۶۵ سال به‌جای ۶۷ سال به‌عنوان سن سالمندی بود که توسط دولت محافظه‌کار قبلی پیشنهاد شده بود.

اما از داکلوس پرسیده شد که بین بیانیه روز پنج‌شنبه در مورد پول بیشتر برای سالمندان و میلیاردها دلار برای تأمین بودجه دولتی سیستم مراقبت از کودکان در استان، آیا لیبرال‌ها صرفاً در حال تقلید و کپی-پیست از کتاب شگردهای حزب بلوک کبکوا برای عقب راندن آنها در کبک نیستند.

داکلوس پس از اتمام جلسه به خبرنگاران گفت «بلاک کبکوا صبحت می‌کند. ما عمل می‌کنیم.»

«[رهبر حزب بلاک کبکوا، ایو فرانسوا بلانشت (Blanchet Yves-Francois)] بلانشه هرگز به هیئت وزرای فدرال دعوت نشده است تا از منافع شهروندان کبک دفاع کند، بنابراین می‌تواند هرچه می‌خواهد بگوید. ما برای کمک به مردم کبک در اینجا هستیم.» ترودو وعده داد: افزایش مستمری تکمیلی سالمندان کم‌درآمد

رهبر حزب بلاک کبکوا  رهبر حزب بلاک کبکوا    رهبر حزب بلاک کبکوا  رهبر حزب بلاک کبکوا  رهبر حزب بلاک کبکوا    یکی از پژوهشگران دانشگاهی سابق اثرات سیاست فدرال بر نرخ فقر سالمندان را مطالعه کرده بود و نتایج مطالعات او بخشی از تصمیم‌گیری لیبرال‌ها برای تعیین سن ۶۵ سال به‌جای ۶۷ سال به‌عنوان سن سالمندی بود که توسط دولت محافظه‌کار قبلی پیشنهاد شده بود. اما از داکلوس پرسیده شد که بین بیانیه روز پنج‌شنبه در مورد پول بیشتر برای سالمندان و میلیاردها دلار برای تأمین بودجه دولتی سیستم مراقبت از کودکان در استان، آیا لیبرال‌ها صرفاً در حال تقلید و کپی-پیست از کتاب شگردهای حزب بلوک کبکوا برای عقب راندن آنها در کبک نیستند. داکلوس پس از اتمام جلسه به خبرنگاران گفت «بلاک کبکوا صبحت می‌کند. ما عمل می‌کنیم.» «[رهبر حزب بلاک کبکوا، ایو فرانسوا بلانشت (Blanchet Yves-Francois)] بلانشه هرگز به هیئت وزرای فدرال دعوت نشده است تا از منافع شهروندان کبک دفاع کند، بنابراین می‌تواند هرچه می‌خواهد بگوید. ما برای کمک به مردم کبک در اینجا هستیم.» رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال  انتخابات فدرال کانادا انتخابات فدرال کانادا  انتخابات فدرال کانادا انتخابات فدرال کانادا انتخابات فدرال کانادا انتخابات فدرال کانادا    انتخابات نخست وزیر کانادا انتخابات نخست وزیر کانادا انتخابات نخست وزیر کانادا انتخابات نخست وزیر کانادا انتخابات نخست وزیر کانادا انتخابات نخست وزیر کانادا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!