جدیدترین اخبارجهان

وزارت خارجه آمریکا درباره انتقاد پوتین به تحریم‌های ایران گفت دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست

واکنش آمریکا به اظهارات پوتین مبنی بر تحریم دارو و تجهیزات‌پزشکی علیه ایران : دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست 

وزارت خارجه آمریکا درباره انتقاد پوتین به تحریم‌های ایران گفت دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست

در پی انتشار سخنان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مبنی بر تحریم‌های آمریکا در زمینه دارو و واکسن علیه ایران، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا به این اظهارات واکنش نشان داد و تاکید کرد که سیاست آمریکا هدف قرار دادن تجارت بشردوستانه دولت ایران نیست. وزارت خارجه آمریکا درباره انتقاد پوتین به تحریم‌های ایران گفت دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست

وزارت خارجه آمریکا در انتقاد پوتین به تحریم‌های ایران گفت دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست
وزارت خارجه آمریکا در انتقاد پوتین به تحریم‌های ایران دارو و تجهیزات پزشکی تحریم

این مقام در ادامه گفت که آمریکا مجوزها و استثناهای زیادی را صادر کرده و کالاهای بشردوستانه یا فروش مواد غذایی، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی توسط شهروندان آمریکایی و غیرآمریکایی را تحریم نکرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، ۲۸ خرداد، برای مبادله کالاهای اساسی و ضروری مقابله با کرونا، دستورالعمل تاز‌ه‌ای را صادر کرد.

براساس این دستورالعمل، تمام مبادلات مربوط به صادرات یا بازصادرات، فروش یا عرضه، مستقیم یا غیرمستقیم کالاها برای مقابله با کرونا با کشورهای تحت تحریم همچون ایران، ونزوئلا و سوریه مجاز است.

رئیس جمهور روسیه روز جمعه ۱۲ شهریور از سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران در قبال دارو و واکسن انتقاد و تاکید کرد که ذره‌ای از تحریم‌ها برداشته نشده و در شرایط بحرانی کرونا، هیچ اقدامی از سوی دولت آمریکا اتخاذ نشده است.

پوتین همچنین کشورهای غربی را متهم به استانداردهای دوگانه کرد و گفت که این کشورها شعار بشردوستانه می‌دهند و خود نیز آنها را نقض می‌کنند.

این‌ها در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر ایران در زمستان گذشته، واردات واکسن از انگلیس و آمریکا را رد کرد و از سوی دیگر، دولت جمهوری اسلامی پیشنهاد آمریکا مبنی بر ارسال تجهیزات پزشکی به ایران را منع کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه            ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!