انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

هیئت مشاور علمی کووید-۱۹ انتاریو : احتمال افزایش ۱،۳۰۰ مورد ابتلا در روز ظرف سه هفته آینده

رئیس هیئت مشاور علمی هشدار داد که انتاریو احتمالاً ظرف سه هفته آینده روزانه شاهد ۱،۳۰۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹ خواهد بود

هیئت مشاور علمی کووید-۱۹ انتاریو : احتمال افزایش ۱،۳۰۰ مورد ابتلا در روز ظرف سه هفته آینده

رئیس هیئت مشاور علمی کووید-۱۹ انتاریو می‌گوید در صورت ادامه روند افزایش موارد بیماری در انتاریو تعداد موارد ابتلا روزانه به کووید-۱۹ ظرف سه هفته آینده می‌تواند به ۱،۳۰۰ مورد برسد.

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

در طول چند هفته گذشته دکتر پیتر جونی (Peter Jüni) رئیس هیئت مشاور از نرخ افزایشی انتقال ویروس کرونا به علت واریانت دلتا ابراز نگرانی کرده بود. دکتر جونی روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفت با رشد نمایی تعداد موارد جدید بیماری در استان وضعیت به همین ترتیب باقی می‌ماند.

پیتر جونی گفت «پس از گذشت سه هفته اگر ما همین روند فعلی را ادامه دهیم احتمالاً به رقمی در حدود ۱،۳۰۰ مورد ابتلا روزانه خواهیم رسید، این یک واقعیت است.»

طبق اعلام هیئت مشاور مدت‌زمان فعلی برای دو برابر شدن تعداد موارد ابتلا ۲۲ روز است به این معنا که تعداد موارد ابتلا می‌تواند ظرف این مدت به دو برابر برسد. بااین‌حال پیتر جونی خاطرنشان کرد که اوایل این ماه مدت‌زمان دو برابر شدن موارد ابتلا ۱۰ روز بود، بنابراین مقدار فعلی این شاخص «تا حدی دلگرم‌کننده» است.

انتاریو روز دوشنبه ۶۳۹ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ ثبت کرد که حاکی از یک جهش ۱۰۰ موردی در مقایسه با تعداد موارد ابتلا هفته گذشته است. میانگین متحرک هفت‌روزه در حال حاضر ۵۸۰ مورد می‌باشد که در مقایسه با هفته گذشته نزدیک به ۲۴ درصد افزایش داشته است.

دکتر پیتر جونی گفت اگرچه تعداد موارد ابتلا باوجود موج چهارم پاندمی رو به افزایش است اما میزان اشغال ICU برخلاف اوایل دوران پاندمی شاهد جهش‌های ناگهانی در تعداد بستری نخواهد بود.

او گفت «به لطف طرح توزیع واکسن در صورت افزایش تعداد موارد ابتلا به میزان قبل از واکسیناسیون شاهد اشغال ظرفیت ICU به‌اندازه مشابه با گذشته نخواهیم بود؛ که این بسیار دلگرم‌کننده است.» بااین‌حال وی هشدار داد که مدارس باید هنگام بازگشت دانش‌آموزان به کلاس‌ها از ماه آینده به‌دقت تحت نظر قرار داشته باشند تا از افزایش چشمگیر در تعداد ابتلا اجتناب شود.

دکتر پیتر جونی اضافه کرد که «به خاطر داشته باشید که ما، به‌طور خوش‌بینانه، واکسیناسیون دانش‌آموزان کوچک‌تر از ۱۲ سال را تنها نزدیک به اواخر سال می‌توانیم شروع کنیم و رسیدن به این نقطه ضروری است؛ بنابراین برای رسیدن به این نقطه تعداد موارد ابتلا نباید زیاده از حد بالا باشد و پارامتری که باید در اینجا تحت نظر داشته باشیم میزان شیوع بیماری در مدارس است.»

اظهارات دکتر جونی پس‌ازآن مطرح شد که یکی از اعضای هیئت مشاور از موقعیت شغلی خود استعفا کرد و مدعی شد که به نظر می‌رسد که سیاست توصیه‌های بهداشت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و هیئت مشاور در انتشار داده‌های مدل‌سازی جدید تعلل می‌ورزد.

دکتر دیوید فیسمن (David Fisman) یکی از اپیدمیولوژیست‌های دانشکده بهداشت عمومی دالا لانا (Dalla Lana) در دانشگاه تورنتو صبح دوشنبه استعفای خود را با ارسال یک نامه اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد.

دکتر جونی به نگرانی‌های پیرامون اعتماد مردم به هیئت مشاور واکنش نشان داد و گفت که این تیم به‌طور خستگی‌ناپذیری برای فراهم کردن داده‌های صحیح تلاش می‌کند.

رئیس هیئت مشاور گفت «رک و صریح بگویم ما واقعاً سخت کار می‌کنیم صرفاً برای اینکه کار را درست انجام بدهیم و این فرایندی است که هیچ‌کس قبلاً تجربه نکرده است. ما ۴۰ دانش‌پژوه فوق‌العاده در هیئت مشاور داریم و ۶۰ نفر یا حتی بیشتر از افرادی را در اختیار داریم که در پشت‌صحنه کار می‌کنند، و ما هیئت اجماع بر مدل‌سازی داریم و رسیدن به اجماع و توافق جمعی را همراه با یکدیگر انجام می‌دهیم و کاملاً سعی می‌کنیم که تا حدی که در توان داریم مفید و صادق باشیم.»

مشخص نیست که داده‌های مدل‌سازی بعدی کی منتشر خواهد شد اما دکتر پیتر جونی گفت همکاران او در حال کار روی ارائه این مدل‌سازی هستند.

هیئت مشاور علمی کووید-19 انتاریو : احتمال افزایش 1،300 مورد ابتلا در روز ظرف سه هفته آینده
هیئت مشاور علمی کووید-۱۹ انتاریو : احتمال افزایش ۱،۳۰۰ مورد ابتلا در روز ظرف سه هفته آینده

رئیس هیئت مشاور علمی هشدار داد که انتاریو احتمالاً ظرف سه هفته آینده روزانه شاهد ۱،۳۰۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹ خواهد بود هیئت مشاور علمی کووید-۱۹ انتاریو : احتمال افزایش ۱،۳۰۰ مورد ابتلا در روز ظرف سه هفته آینده رئیس هیئت مشاور علمی کووید-۱۹ انتاریو می‌گوید در صورت ادامه روند افزایش موارد بیماری در انتاریو تعداد موارد ابتلا روزانه به کووید-۱۹ ظرف سه هفته آینده می‌تواند به ۱،۳۰۰ مورد برسد. رئیس هیئت مشاور از نرخ افزایشی انتقال ویروس کرونا به علت واریانت دلتا ابراز نگرانی کرده بود. میانگین متحرک هفت‌روزه در حال حاضر ۵۸۰ مورد می‌باشد که در مقایسه با هفته گذشته نزدیک به ۲۴ درصد افزایش داشته است. دکتر پیتر جونی گفت اگرچه تعداد موارد ابتلا باوجود موج چهارم پاندمی رو به افزایش است اما میزان اشغال ICU برخلاف اوایل دوران پاندمی شاهد جهش‌های ناگهانی در تعداد بستری نخواهد بود. او گفت «به لطف طرح توزیع واکسن در صورت افزایش تعداد موارد ابتلا به میزان قبل از واکسیناسیون شاهد اشغال ظرفیت ICU به‌اندازه مشابه با گذشته نخواهیم بود؛ که این بسیار دلگرم‌کننده است.» 

اظهارات دکتر جونی پس‌ازآن مطرح شد که یکی از اعضای هیئت مشاور از موقعیت شغلی خود استعفا کرد و مدعی شد که به نظر می‌رسد که سیاست توصیه‌های بهداشت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و هیئت مشاور در انتشار داده‌های مدل‌سازی جدید تعلل می‌ورزد. دکتر دیوید فیسمن یکی از اپیدمیولوژیست‌های دانشکده بهداشت عمومی دالا لانا در دانشگاه تورنتو صبح دوشنبه استعفای خود را با ارسال یک نامه اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد. دکتر جونی به نگرانی‌های پیرامون اعتماد مردم به هیئت مشاور واکنش نشان داد و گفت که این تیم به‌طور خستگی‌ناپذیری برای فراهم کردن داده‌های صحیح تلاش می‌کند. رئیس هیئت مشاور گفت «رک و صریح بگویم ما واقعاً سخت کار می‌کنیم صرفاً برای اینکه کار را درست انجام بدهیم و این فرایندی است که هیچ‌کس قبلاً تجربه نکرده است. اخبار تورنتو اخبار کانادا اخبار انتاریو اخبار تورنتو اخبار کانادا اخبار انتاریو اخبار تورنتو اخبار کانادا اخبار انتاریو اخبار تورنتو اخبار کانادا اخبار انتاریو اخبار تورنتو اخبار کانادا اخبار انتاریو اخبار تورنتو اخبار کانادا اخبار انتاریو

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!