انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد

ابراز پشیمانی حزب محافظه‌کار پبشرو انتاریو بابت فرستادن صورتحساب جعلی برای جمع‌آوری کمک مالی به کمپین انتخاباتی

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو در پی موج انتقادات از ارسال درخواست کمک مالی به کمپین انتخاباتی برای شهروندان که شبیه صورتحساب طراحی‌شده بود بیانیه عذرخواهی صادر کرد.

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

حزب PC (Progressive Conservative) در بیانیه‌ای از ارسال درخواست‌های کمک مالی «ابراز پشیمانی» کرد. 

حزب محافظه‌کار پیشرو روز پنجشنبه گفت «در هیچ‌یک از مراحل، قصد گمراه کردن حامیان گران‌قدر خود را نداشتیم. از ارسال شدن این درخواست‌ها برای گروه محدودی از حامیان توسط یکی از بازاریاب‌های خود پشیمان هستیم و چنین اتفاقی تکرار نخواهد شد.» «ما بابت هرگونه سردرگمی یا سرخوردگی به وجود آمده عذرخواهی می‌کنیم.»

نخست‌وزیر انتاریو، داگ فورد هنوز هیچ بیانیه عمومی در مورد نامه‌های جمع‌آوری کمک مالی منتشر نکرده است.

بازاریابی که حزب محافظه‌کار به آن اشاره می‌کند یک شرکت بازاریابی مستقر در تورنتو به نام ریسپانسیو مارکتینگ گروپ (The Responsive Marketing Group) است که آدرس این شرکت همان است که روی صورتحساب‌های جعلی درج‌شده است.

شرکت TRMG هنوز هیچ اظهارنظری در این مورد نکرده است.

جیم وارن، تحلیل‌گر سیاسی روز پنج‌شنبه گفت که تلاش‌های جمع‌آوری کمک مالی سیاسی معمولاً به نهادهای ثالث برون‌سپاری می‌شوند.

وارن گفت «حجم بالایی از فعالیت‌های احزاب یا به داوطلبان و یا در مواردی مانند جمع‌آوری کمک مالی اغلب به نهادهای خارج از حزب برون‌سپاری می‌شود، بنابراین چنین اتفاقی کاملاً طبیعی است.» «مواردی که توسط نهادهای ثالث اجرا می‌شوند، به تائید یکی از افراد در درون حزب می‌رسند و یک فرد از اعضای حزب محافظه‌کار این اقدام را تائید کرده است. یک فرد در حزب تائید کرده است که توزیع این درخواست‌ها بلامانع است.»

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد
حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو صورتحساب جعلی کمپین انتخاباتی عذرخواهی

برخی از شهروندان انتاریو پس از دریافت صورتحساب‌های جعلی برای در میان گذاشتن حس سرخوردگی خود به سراغ رسانه‌های اجتماعی رفتند.

گرگ گیز (Greg Gies) ساکن کینگستون یکی از این نامه‌ها را دریافت کرد که به او اعلام می‌کرد که ۸۰۰ دلار به حزب بدهکار است. او روز چهارشنبه گفت «درست بالای کادر حاوی آدرس، [پایین‌تر از مشخصات حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو] در قسمت بالا سمت چپ به حروف قرمز نوشته است (مهم: صورتحساب پیوست شده است)»

با وجود اینکه گیز متوجه بود که این صورتحساب جعلی است یادآور شد که «[بدنه متن نامه] کلمه «صورتحساب» را سه بار تکرار می‌کند.»

دکتر دنیس پیلون (Dennis Pilon) استاد دانشگاه یورک که زمینه مطالعاتی او علوم سیاسی و انتخابات است گفت که این استراتژی درعین‌حال که در محدوده مبهم قانون قرار می‌گیرد، «بسیار بی‌سلیقه است.»

پیلون گفت «چنین اقدامی از لحاظ اخلاقی واقعاً مشمئزکننده است چون ما می‌دانیم که برخی از مردم هستند که دانش آنها در مورد مسائل کمتر یا بیشتر است و مسلماً برخی از مردم آسیب‌پذیر وجود دارند که ممکن است چنین نامه‌ای را ببینند و ناگهان تصور کنند که باید این پول را بپردازند.» «برداشت از مفهوم صورتحساب این است که باید مبلغ را پرداخت کنید. این‌طور نیست که بگوید (آیا دوست دارید که پرداخت کنید؟) یا (ما دوست داریم که این پول را به ما پرداخت کنید.) مفهوم صورتحساب می‌گوید که (شما این پول را به ما بدهکارید.)» حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد
حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی

هر دو حزب لیبرال و حزب نیودموکرات انتاریو، بابت این اقدام حزب محافظه‌کار پیشرو را موردانتقاد قرار داده‌اند و خواستار انجام تحقیقات توسط هیئت انتخابات انتاریو (Elections Ontario) شدند.

در بیانیه‌ برایان جونز رهبر حزب لیبرال انتاریو آمده است که «نامه گمراه‌کننده‌ای که شامل واژه «صورتحساب» با حروف بزرگ در بالای صفحه است شبیه همان متنی است که در «کلاه‌برداری‌های قبض اعلام هزینه قلابی» وجود دارد که هدف آن کلاه‌برداری از افراد آسیب‌پذیر است. کلاه‌برداری از اهداکنندگان کمک مالی دقیقاً برگی از کتاب شگردهای دونالد ترامپ است.»

آندره هوروات (Andrea Horwath) رهبر حزب نیودموکرات ضمن تکرار این بیانیه‌ها اضافه کرد که صورتحساب‌های جعلی «شبیه کلاه‌برداری‌های ایمیلی هستند» و خواستار انجام تحقیقات شد.

انتخابات انتاریو در روز ۲ ماه جون ۲۰۲۲ یا پیش‌ از این تاریخ برگزار خواهد شد. حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد
حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو پس از ارسال صورتحساب جعلی برای تأمین کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی عذرخواهی کرد

حزب محافظه‌کار پیشرو انتاریو در پی موج انتقادات از ارسال درخواست کمک مالی به کمپین انتخاباتی برای شهروندان که شبیه صورتحساب طراحی‌شده بود بیانیه عذرخواهی صادر کرد. حزب PC (Progressive Conservative) در بیانیه‌ای از ارسال درخواست‌های کمک مالی «ابراز پشیمانی» کرد. حزب محافظه‌کار پیشرو روز پنجشنبه گفت «در هیچ‌یک از مراحل، قصد گمراه کردن حامیان گران‌قدر خود را نداشتیم. از ارسال شدن این درخواست‌ها برای گروه محدودی از حامیان توسط یکی از بازاریاب‌های خود پشیمان هستیم و چنین اتفاقی تکرار نخواهد شد.» «ما بابت هرگونه سردرگمی یا سرخوردگی به وجود آمده عذرخواهی می‌کنیم.» نخست‌وزیر داگ فورد هنوز هیچ بیانیه عمومی در مورد نامه‌های جمع‌آوری کمک مالی منتشر نکرده است. بازاریابی که حزب محافظه‌کار به آن اشاره می‌کند یک شرکت بازاریابی مستقر در تورنتو به نام گروه بازاریابی واکنشی (The Responsive Marketing Group) است که آدرس این شرکت همان است که روی صورتحساب‌های جعلی درج‌شده است.

شرکت TRMG هنوز هیچ اظهارنظری در این مورد نکرده است. جیم وارن، تحلیل‌گر سیاسی روز پنج‌شنبه گفت که تلاش‌های جمع‌آوری کمک مالی سیاسی معمولاً به نهادهای ثالث برون‌سپاری می‌شوند. وارن گفت «حجم بالایی از فعالیت‌های احزاب یا به داوطلبان و یا در مواردی مانند جمع‌آوری کمک مالی اغلب به نهادهای خارج از حزب برون‌سپاری می‌شود، بنابراین چنین اتفاقی کاملاً طبیعی است.» «مواردی که توسط نهادهای ثالث اجرا می‌شوند، به تائید یکی از افراد در درون حزب می‌رسند و یک فرد از اعضای حزب محافظه‌کار این اقدام را تائید کرده است. یک فرد در حزب تائید کرده است که توزیع این درخواست‌ها بلامانع است.» برخی از شهروندان انتاریو پس از دریافت صورتحساب‌های جعلی برای در میان گذاشتن حس سرخوردگی خود به سراغ رسانه‌های اجتماعی رفتند. حزب لیبرال حزب لیبرال حزب لیبرال حزب لیبرال حزب لیبرال حزب لیبرال  رهبر حزب نیودموکرات رهبر حزب نیودموکرات رهبر حزب نیودموکرات رهبر حزب نیودموکرات رهبر حزب نیودموکرات رهبر حزب نیودموکرات

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!