انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

انتاریو از ثبت نزدیک به ۸۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ خبر داد

افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

مسئولان بهداشت انتاریو از ثبت نزدیک به ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ خبر دادند که بالاترین آمار روزانه ابتلا از اوایل ماه جون محسوب می‌شود. افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

استان انتاریو روز جمعه ۷۸۱ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را در حالی تائید کرد که مسئولان بهداشت روز پنج‌شنبه از ثبت ۶۷۸ مورد ابتلا و روز چهارشنبه ۶۶۰ مورد ابتلا در استان خبر داده بودند. مسئولان استان یادآور شدند که از میان موارد گزارش‌شده امروز ۲۲ مورد جدید نبوده‌اند اما به دلیل پاک‌سازی داده‌ها به آمار روز جمعه اضافه‌شده‌اند.

آمار روزانه موارد ابتلا ثبت‌شده در امروز حتی بدون ۲۲ مورد ابتلای قدیمی‌تر همچنان بالاترین تعداد ابتلا جدید ظرف تنها یک روز از ۴ جون تابه‌حال محسوب می‌شود؛ مسئولان در ۴ جون ۹۱۴ مورد ابتلا ثبت کرده بودند.

میانگین متحرک هفته روزه انتاریو در حال حاضر برابر با ۶۶۵ مورد است که نسبت به ۵۱۸ مورد در همین روز از هفته گذشته افزایش‌یافته است.

وزارت بهداشت استان می‌گوید که بر اساس پردازش ۳۰،۰۶۳ تست ظرف ۲۴ ساعت گذشته نرخ مثبت شدن تست در استان افزایش‌یافته و به سه درصد رسیده است. از میان موارد ابتلا گزارش‌شده در روز جمعه ۶۳۴ مورد شامل افراد غیر واکسینه یا افرادی بوده است که تنها یک دوز واکسن تزریق کرده‌اند یا وضعیت واکسیناسیون آنها نامشخص است. تعداد ۱۴۷ مورد ابتلا باقیمانده شامل افرادی است که کاملاً واکسینه بوده‌اند.

استان انتاریو روز جمعه ۱۷ مورد فوت جدید ثبت کرد که آمار کل مرگ‌ومیر در استان را به ۹،۴۸۹ مورد می‌رساند. وزارت بهداشت می‌گوید چهارده مورد فوت گزارش‌شده در امروز بیش از دو ماه پیش اتفاق افتاده بود که امروز به‌عنوان بخشی از اصلاح داده‌ها گزارش‌شده است.

استان انتاریو اعلام کرد که دست‌کم ۳۰۶ نفر به علت کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند که از این میان ۲۷ نفر افراد کاملاً واکسینه و ۲۷۹ نفر افرادی هستند که یا واکسیناسیون کامل انجام نداده‌اند یا وضعیت واکسیناسیون آنها نامشخص است.

حداقل ۱۵۸ نفر بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌های انتاریو بستری هستند که ۸۷ نفر از آنها به کمک ونتیلاتور تنفس می‌کنند. استان انتاریو ۶۲۵ مورد ابتلا به بیماری را از روز جمعه در شمار موارد بهبودی محسوب می‌کند که تعداد کل بیماران بهبودیافته را به ۵۴۷،۸۲۳ نفر می‌رساند.

گزارش امروز تعداد کل موارد ابتلا مورد تائید آزمایشگاه در انتاریو را به ۵۶۲،۷۵۶ نفر شامل موارد فوت و بهبودیافته می‌رساند. افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

افزایش تعداد ابتلا به کووید-19 در انتاریو با ثبت تقریباً 800 مورد جدید
افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

موارد ابتلا به کووید-۱۹ در کدام قسمت‌های انتاریو شناسایی‌شده‌اند

 

اغلب موارد جدید ابتلا در بخش‌هایی از ناحیه تورنتو بزرگ (GTA) ثبت‌شده‌اند. مسئولان بهداشت استان از شناسایی ۱۸۵ مورد جدید ابتلا در تورنتو، ۹۶ مورد جدید در منطقه پیل و ۹۳ مورد جدید در منطقه یورک و ۴۰ مورد جدید در منطقه دورهام خبر دادند.

علاوه بر این مسئولان استان از شناسایی ۶۷ مورد جدید ابتلا در ویندزور- اسکس، ۶۶ مورد جدید در همیلتون و ۳۳ مورد جدید در اتاوا و همین‌طور ۳۳ مورد جدید نیز در سیمکو-موسکاکا خبر دادند. تمامی مناطق دیگر استان از تعداد کمتر از ۳۰ مورد ابتلا به بیماری خبر دادند.

انتاریو در حال حاضر در مرحله سوم برنامه بازگشایی خود قرار دارد. مسئولان سازمان بهداشت هفته گذشته گفتند که استان انتاریو با توجه به در پیش بودن «پاییز و زمستان دشوار» به علت واریانت دلتا ادامه بازگشایی‌ها را به تعویق می‌اندازد.

دکتر کییرن مور (Kieran Moore) پزشک ارشد بهداشت استان روز پنج‌شنبه گفت که انتاریو احتمالاً به مدت شش تا هشت ماه آینده همچنان درگیر موج‌های کووید-۱۹ خواهد بود و این وضعیت تنها در صورتی متوقف خواهد شد که نرخ واکسیناسیون تا حداقل ۹۰ درصد افزایش یابد. افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

آخرین تغییرات در آمار واریانت‌های نگران‌کننده در انتاریو

 

استان انتاریو روز جمعه چندین مورد دیگر ابتلا به واریانت‌های نگران‌کننده را شناسایی کرد. مسئولان استان به‌منظور شناسایی جهش‌ها و واریانت‌های نگران‌کننده طبق یک‌روال منظم به تجزیه‌وتحلیل موارد ابتلا می‌پردازند.

استان انتاریو روز جمعه ۸۰ مورد جدید ابتلا به واریانت آلفا B.1.1.7 را شناسایی کرد. تعداد کل موارد ابتلا به این سویه بیماری در استان در حال حاضر ۱۴۶،۱۰۵ مورد است. مسئولان استان هیچ مورد جدیدی از ابتلا به واریانت بتا B.1.351 شناسایی نکردند و بنابراین تعداد کل ابتلا به این سویه بیماری همچنان برابر با ۱،۵۰۰ مورد است. علاوه بر این مسئولان استان از شناسایی یک مورد جدید ابتلا به واریانت گاما P.1 خبر داد که تعداد کل ابتلا به این سویه بیماری را به ۵،۲۲۲ مورد می‌رساند.

ازلحاظ آمار ابتلا به واریانت دلتا که به‌عنوان واریانت B.1.617 نیز شناخته می‌شود مسئولان استان از شناسایی ۴۸۶ مورد جدید ابتلا به این سویه خبر دادند که تعداد کل ابتلا به این واریانت در استان را به ۸،۷۳۲ مورد می‌رساند. افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

افزایش تعداد ابتلا به کووید-19 در انتاریو با ثبت تقریباً 800 مورد جدید
افزایش تعداد ابتلا به کووید-۱۹ در انتاریو با ثبت تقریباً ۸۰۰ مورد جدید

واکسیناسیون کامل بیش از ۹.۸ میلیون نفر در انتاریو

 

بنا بر گزارش مسئولان استان ۹،۸۶۷،۹۲۰ نفر هر دو دوز واکسن کووید-۱۹ را تزریق کرده‌اند و در حال حاضر به‌طور کامل در مقابل این بیماری واکسینه محسوب می‌شوند.

مسئولان اعلام کردند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۳۶،۱۹۵ دوز واکسن برای شهروندان انتاریو تزریق‌شده است.

از زمان شروع طرح توزیع عمومی واکسن در سال گذشته تابه‌حال بیش از ۲۰.۶ میلیون دوز واکسن در استان تزریق‌شده است.

آمار روزانه اخبار تورنتو   آمار روزانه  اخبار تورنتو   آمار روزانه  اخبار تورنتو    آمار روزانه    اخبار تورنتو        اخبار تورنتو

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!