آلبرتاانتاریوبریتیش کلمبیاپرینس ادوارد آیلندجدیدترین اخباردولت فدرالسسکچوانقلمروهای شمال غربکاناداکِبِکمنیتوبانوناووتنووااسکوشیانیوبرانزویکنیوفاندلند و لابرادوریوکان

معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند؛ رهبر لیبرال در مقابل «مافیای ضد واکسن» سر فرو نخواهد آورد

ترودو در ارتباط با اعتراضات در محل کمپین‌ها گفت اجازه نمی‌دهد «مافیای ضد واکسن» سیاست‌ها را در کانادا دیکته کند

رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرو نخواهدآورد؛ معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند

جاستین ترودو گفت سیاست‌های بازیابی پاندمی او طبق مطالبات گروهی که آنها را «مافیای ضد واکسن» نامید شکل نخواهد گرفت؛ گروهی که در هفته‌های اخیر به‌طور پیوسته برای رویدادهای کمپین انتخاباتی او مزاحمت ایجاد کرده بودند. رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود نخواهدآورد؛ معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند

رهبر حزب لیبرال اظهارات خود را در یک کارخانه فولاد در ولند (Welland) انتاریو در دوشنبه روز کارگر مطرح کرد و وعده داد که اگر دولت او در ۲۰ سپتامبر دوباره انتخاب شود حمایت‌های مرتبط با پاندمی برای کارگران و کسب‌وکارها را تمدید می‌کند.

هم‌زمان با سخنرانی ترودو در داخل کارخانه گروه پرسروصدایی از ده‌ها نفر از مردم خارج از درب ورودی کارخانه جمع شده بودند و خشم خود نسبت به اقدامات واکسن کووید-۱۹ و پاندمی را ابراز می‌کردند. گروه مشابهی نیز شب قبل دریکی دیگر از دیدارهای کوتاه انتخاباتی در نیومارکت (Newmarket) انتاریو حضور یافتند و شروع کردند به فریاد زدن ناسزا به داوطلبان لیبرال، حامیان حزب و همین‌طور خود رهبر حزب که در حال دست دادن و احوالپرسی با مردم بود.

ترودو دوشنبه گفت که او در مواجهه با این گروه مهاجم «نمی‌تواند عقب بنشیند» چراکه در حال کارزار و تلاش برای به دست آوردن شانس و فرصتی برای هدایت این کشور در دوران رو به وخامت هر چه بیشتر موج چهارم پاندمی کووید-۱۹ است.

ترودو گفت «بله یک عنصر اقلیت کوچک در این کشور وجود دارد که خشمگین است که اعتقادی به علم و دانش ندارد و با حملات نژادپرستانه و زن‌ستیزانه دست به پرخاشگری می‌زند.» اما کانادایی‌ها، بخش عظیمی از کانادایی‌ها آنها را نماینده خود نمی‌دانند و من می‌دانم که به این عقاید و طرز فکرها، این گروه‌های دارای منافع خاص، این معترضان که حتی نمی‌خواهم آنها را معترضان بنامم، به این دسته از «مافیاهای ضد واکسن، اجازه نمی‌دهم که دیکته کنند که این کشور چگونه از این پاندمی عبور می‌کند.»

ترودو گفت که کشور برای بازیابی از پاندمی نیازمند قابلیت رهبری و هدایت است و رقیب اصلی خود در انتخابات را به دلیل داشتن مواضع کمتر قاطعانه در مورد واکسیناسیون اجباری برای کارگران گزینه نامناسبی برای انجام این کار توصیف کرد.

ترودو مواضع ارین اوتول رهبر حزب توری را به جمعیت «اقلیت» ضد واکسن ربط داد.

ترودو گفت «آنها حق ندارند سیاست‌های این دولت را دیکته کنند به همین دلیل برای مردم سردرگم کننده است که می‌بینند در ارتباط با واکسن و در ارتباط با بسیاری دیگر از مسائل، ارین اوتول حداقل برخی از سرنخ‌های خود را از آنها می‌گیرد.» رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود نخواهدآورد؛ معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند

رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود نخواهدآورد؛ معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند
رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود نخواهدآورد معترضان ترودو سنگ پرتاب

اوتول گفته است که از واکسیناسیون کووید-۱۹ به‌عنوان عامل ایمن و مؤثر حمایت می‌کند و وعده داد که تلاش کند تا نرخ واکسیناسیون ملی را به بالاتر از ۹۰ درصد برساند اما قصد دارد که تست گیری فوری را به‌عنوان گزینه جایگزین برای افرادی که نمی‌خواهند واکسینه شوند ارائه کند.

اوتول روز دوشنبه دوباره از گفتن اینکه چه تعداد از نامزدهای انتخاباتی حزب او در مقابل کووید-۱۹ واکسینه هستند خودداری کرد و ترودو را متهم کرد که موجب دودستگی کشور در مورد انتخاب‌های واکسیناسیون شده است درحالی‌که بسیاری هنوز در مورد واکسیناسیون تردید دارند.

اوتول گفت «من واقعاً فکر نمی‌کنم که الان وقت آن باشد که ما یک رویکرد علیه آنها به وجود بیاوریم.» «آقای ترودو از همان ابتدا سعی کرد که چنین کاری انجام دهد.»

روز دوشنبه مردم خشمگین از ترودو هر بار با جمعیت بیشتری در توقف‌های انتخاباتی رهبر لیبرال در جنوب انتاریو جمع می‌شدند.

پس از رویداد اواخر عصر دوشنبه در لندن انتاریو هنگامی‌که ترودو از یک کارگاه آبجوسازی دست‌ساز به سمت اتوبوس کمپین خود قدم می‌زد برخی از مردم در میان جمعیت پرسروصدا به سمت او سنگ (سنگ‌هایی به‌اندازه یک سکه) پرتاب کردند.

اگرچه ترودو بعداً این رویداد را بی‌اهمیت جلوه داد بااین‌حال نزد خبرنگاران تائید کرد که برخی از سنگ‌های پرتاب‌شده به شانه او برخورد کرده‌اند. رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود نخواهدآورد؛ معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند

تعداد بسیاری از مردم در میان جمعیت حاضر در لندن پوشش‌های حزب مردم کانادا را به تن داشتند. یکی از زنان در حال توزیع کالاهایی برای حزب بود و چلسی هیلیر (Chelsea Hillier) یکی از نامزدهای انتخاباتی محلی همراه با حامیان خود در محل حاضر بود.

هیلیر گفت که این جمعیت در طول ۱۸ ماه گذشته در حال تشکیل «شبکه» بوده‌اند که مردم همفکر را قادر ساخته است که جمعیت را در رویدادهای انتخاباتی ترودو بسیج کنند.

رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود نخواهدآورد؛ معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند
رهبر لیبرال در مقابل مافیای ضد واکسن سر فرود معترضان به ترودو سنگ پرتاب کردند

هیلیر گفت «به معنای واقعی کلمه، هیچ جایی وجود ندارد که او بتواند برود که ما از آن خبر نداشته باشیم.»

یکی از تعهدات سیاست‌گذاری که کارزار انتخاباتی ترودو در روز دوشنبه بر آن تأکید کرد وعده محافظت حقوقی از کسب‌وکارها و سازمان‌هایی بود که از کارکنان و مشتریان مدرک واکسیناسیون کووید-۱۹ درخواست می‌کنند.

ترودو گفت وزارت دادگستری فدرال در حال بررسی «راه‌های متعدد» برای حمایت از لایحه قانونی برای تضمین محافظت‌های حقوقی برای کسب‌وکارهایی است که با اجرای سیاست‌های واکسیناسیون «کار درست را انجام می‌دهند.»

لیبرال‌ها همچنین وعده دادند که ۱ میلیارد دلار به استان‌هایی اختصاص دهند که برای محدود ساختن دسترسی به برخی از محیط‌ها بر اساس وضعیت واکسیناسیون افراد برنامه‌های گواهی واکسیناسیون خود را اجرا می‌کنند.

اگرچه گروه‌هایی از پزشکان و سایر ذینفعان خواستار سیاست‌های ملی یکپارچه‌تر در مورد گواهینامه‌های واکسن شده‌اند بااین‌حال برخی از استان‌ها در مقابل اجرای این سیاست‌ها مقاومت می‌کنند.

ترودو گفت که دولت فدرال نمی‌تواند به‌طور یکجانبه چنین سیستمی را اعمال کند اما گفت که لیبرال‌ها در صورت انتخاب دوباره با استان‌ها «همکاری می‌کنند» تا از طریق بسته‌های بودجه پیشنهادی برای اجرای چنین دستگاهی به آنها کمک کنند.

رهبر حزب لیبرال برای درگیر کردن کشور با انتخابات در شرایط که پاندمی هنوز ادامه دارد و موج چهارم ابتلا به بیماری در حال بالا رفتن است با انتقاداتی مواجه شده است.

ترودو روز دوشنبه به این موضوع پرداخت و گفت «انتخاب‌های مطلق و متضاد» در مورد رویکردهایی که نسبت به بازیابی از پاندمی وجود دارد به‌وضوح ضرورت رأی‌گیری را نشان می‌دهد.

ترودو در پاسخ به مردمی که هنوز از خود می‌پرسند که آیا ما واقعاً در حال حاضر به انتخابات نیاز داشتیم گفت، فقط به این مسائل و شدت بحث و مناظره‌ها درباره بسیاری از مسائل بزرگ نگاه کنید که برای کانادایی‌ها اهمیت دارند.»

جاستین ترودو    اخبار کانادا  ارین اوتول   جاستین ترودو  ارین اوتول    اخبار کانادا    جاستین ترودو    اخبار کانادا   ارین اوتول      جاستین ترودو ارین اوتول   اخبار کانادا   اخبار کانادا    جاستین ترودو  ارین اوتول

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!