ایرانجدیدترین اخبار

هنرمندان و ورزشکاران ایران در جهت اعتراضات با مردم همراه شدند

چهره های هنری و ورزشی وارد کارزار مقابله با اقدامات حکومت جمهوری اسلامی شدند

هنرمندان و ورزشکاران ایران در جهت اعتراضات با مردم همراه شدند

هنرمندان ایران امروز نیز همچون روزهای گذشته در کنار مردم قرار گرفتند و در در رابطه با مرگ مهسا امینی واکنش نشان دادند.

شجریان: حال هیچکداممان خوب نیست

از جمله همایون شجریان، خواننده ایرانی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به اتفاقات روزهای اخیر نوشت: «در این «روزهای تلخ» حال هیچکداممان خوب نیست. همگی نگران و ناراحت و بیقرار هستیم. آیا چیزی فراتر و با اهمیت‌تر از «تحقق خواسته‌های معقول یک ملت شریف و نجیب و بالاتر از تامین رضایت اقشار مختلف جامعه از سوی کسانی که خود را وکیل ملت می دانند، وجود دارد؟»

محسن چاوشی: سکوت دیگر جایز نیست

محسن چاوشی، از دیگر خوانندگان سرشناس ایرانی نیز با انتشار تصاویری از سرکوب معترضان روزهای اخیر، با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت «تا امروز و در تمام این سال‌ها، هر جا حرف زده‌ام از خوزستان تا کردستان و جای‌جای این وطن به عشق مردم بوده و بس. همین مردمی که امروز ناجوانمردانه و بی‌گناه کتک می‌خورند. من محسن چاوشی در صحت عقل و سلامت جان، اعلام می‌کنم از امروز تمام همکاری‌های خود با وزارت ارشاد و…برای مجوز و امثالهم را قطع می‌کنم و مثل همیشه به خواست و عشق مردم می‌خوانم، سکوت دیگر جایز نیست.»

بهمن قبادی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از فعالان ترکیه خواسته است تا در این اعتراضات کنار ایرانیان ایستادگی کنند و به حمایت خود ادامه دهند.

در همین ارتباط، گروهی از هنرمندان ترکیه‌ای نیز با اجرای یک پرفورمنس با عنوان «بس است!» در حمایت از زنان ایران، به جان باختن مظلومانه مهسا امینی و سرکوب مخالفان حجاب اجباری اعتراض کردند.

علی کریمی: سخت است فهماندن چیزی به کسی که بابت نفهمیدنش پول می‌گیرد

علی کریمی، از ورزشکاران ایرانی نیز با انتشار پستی در اینستاگرام خود با اشاره به یک سخن امام دوم شیعیان و در اعتراض به سرکوب معترضان نوشت: وقتی شکم پر از حرام شد، گوش‌ها نمی‌شنوند. سخت است فهماندن چیزی به کسی که بابت نفهمیدنش پول می‌گیرد.

علی کریمی: سخت است فهماندن چیزی به کسی که بابت نفهمیدنش پول می‌گیرد
علی کریمی: سخت است فهماندن چیزی به کسی که بابت نفهمیدنش پول می‌گیرد

انتشار این مطالب در حالی است که بسیاری از کاربران داخلی از اختلال و قطعی گسترده اینترنت و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام خبر داده‌اند و «نت بلاکز»، که در زمینه رصد اینترنت فعال است «اختلال و محدود شدن ‎اینترنت» در شهرهای مختلف ایران را تایید کرده است.

اعتراضات سراسری به مرگ تحت بازداشت مهسا امینی، تاکنون دست کم در ۲۳ استان ایران از جمله تهران، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، فارس، استان مرکزی، کرمانشاه، کرمان، یزد، سمنان، هرمزگان، قزوین، ایلام، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، همدان، و قم ادامه دارد.

هنرمندان و ورزشکاران ایران در جهت اعتراضات با مردم همراه شدند  محسن چاووشی  محسن چاووشی  همایون شجریان

مشاهده بیشتر
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!