بریتیش کلمبیاجدیدترین اخبارکانادا

تجمع مردم در حمایت از افغانستان : بیش از ۱۰۰ نفر در دان تاون ونکوور گرد هم آمدند

بیش از ۱۰۰ نفر در حمایت از افغانستان در ونکوور تجمع کردند

تجمع مردم در حمایت از افغانستان : بیش از ۱۰۰ نفر در دان تاون ونکوور گرد هم آمدند

میدان آرت گالری (Art Gallery) ونکوور عصر روز شنبه مملو از جمعیت افغان ها و حامیانی بود که برای افزایش آگاهی نسبت به آنچه در پی خروج نیروی‌های اشغال نظامی ایالات‌متحده آمریکا و همین‌طور در اختیار گرفتن تهاجمی کنترل کشور توسط گروه تروریستی طالبان در افغانستان می‌گذرد، تجمع کرده بودند.

تجمع مردم در حمایت از افغانستان : بیش از 100 نفر در دان تاون ونکوور گرد هم آمدند
تجمع مردم در حمایت از افغانستان : بیش از ۱۰۰ نفر در دان تاون ونکوور گرد هم آمدند

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

احمدولی یاسین (Ahmadwaly Yasin) سازمان دهنده تجمع گفت «ما به‌نوعی صدای مردمی هستیم که صدای آنها شنیده نمی‌شود و می‌خواهیم که در این شرایط در کنار آنها باشیم.»

بیش از ۱۰۰ نفر از مردم با حضور در این تجمع با همبستگی و حمایت از یکدیگر به صحبت‌های سخنرانان و اجرای موسیقی گوش سپردند. بسیاری از آنها فراهم کردن کمک بیشتر برای خانواده‌هایی که هنوز در افغانستان به سرمی بردند را از دولت کانادا مطالبه می‌کنند.

فرید زیارمل (Farid Ziarmal) گفت «غم‌انگیز است. اعضای خانواده من در تلاش‌اند که راه‌هایی برای بیرون رفتن پیدا کنند اما متأسفانه تمامی خروجی‌ها بسته است.» «اگر روشنفکر و تحصیل‌کرده باشید جانتان در افغانستان درخطر است، اگر دوستدار صلح باشید جانتان درخطر است … اساساً همه درخطر هستند.»

یاسین گفت که می‌خواهد دولت کانادا پیشنهاد خود برای پذیرش ۲۰،۰۰۰ پناهنده را به ۵۰،۰۰۰ نفر افزایش دهد.

یاسین گفت «ما مایلیم که دولت کانادا ۵۰،۰۰۰ پناهنده را در طول مدت کوتاه‌تری به داخل کشور منتقل کند؛ زیرا ما نمی‌دانیم که ظرف پنج سال آینده چه اتفاقی در افغانستان خواهد افتاد.» «هم‌اکنون تمام دنیا طالبان را تحت نظر دارند، به همین دلیل آنها رفتار خود را کنترل می‌کنند. از همان لحظه‌ای که دیگر تحت نظر و توجه جهانیان نباشند اوضاع در سراشیبی سقوط قرار می‌گیرد.»

تجمع مردمی یک روز پس‌ازآن برگزار شد که دولت ایالات‌متحده با اجرای یک حمله هوایی مقامات ISIS-K (داعش شاخه خراسان) را هدف قرار داد.

سرلشگر هنک تیلور (Hank Taylor) از ارتش ایالات‌متحده گفت «دو هدف رده‌بالا ISIS کشته و یکی دیگر نیز مجروح شد.» «و مطلع هستیم که هیچ تلفاتی [غیرنظامی] وجود نداشته است.»

حمله هوایی در ارتباط با بمب‌گذاری انتحاری انجام شد که بیش از ۱۶۹ افغان و ۱۳۳ تفنگدار دریایی ایالات‌متحده در کابل، پایتخت این کشور کشت.

تارا پدراز (Tara Pedraz) گفت «دو روز گذشته، اسفناک بود.» «از زمانی که این طالبان دوباره برگشته است من واقعاً دچار استرس و اضطراب هستم.»

یکی از مردانی که در این تجمع حضور داشت، به‌منظور محافظت از خانواده خود که هنوز در افغانستان به سر می‌برند خود را معرفی نکرد اما گفت که خانواده او نمی‌توانند از کشور خارج شوند. این شخص گفت «طالبان اداره گذرنامه را تعطیل کرده است، آنها هیچ گذرنامه یا مدارک مسافرتی به مردم نمی‌دهند.» «دیروز خواهرم با من تماس گرفت (و گفت) «سلام برادر می‌توانی کمی پول برای من بفرستی که فقط غذا برای امروز و فردا بخرم؟»

بانک‌ها بسته‌شده‌اند، شرکت خدمات مالی وسترن یونیون (Western Union) بسته‌شده است، نه پولی، نه غذایی و نه پناهی.»

این شخص گفت که هنوز به کمک‌های خارجی برای مردمی که در کشور زندگی می‌کنند نیاز است و از کشورهای غربی خواهش کرد که افغانستان را به‌طور کامل ترک نکنند.  خدمات مالی وسترن یونیون      خدمات مالی وسترن یونیون

دان تاون ونکوور    اخبار کانادا   اخبار ونکوور  اخبار کانادا  دان تاون ونکوور  اخبار کانادا   اخبار ونکوور  دان تاون ونکوور  اخبار کانادا  اخبار ونکوور

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!