جدیدترین اخبارجهان

تروریست های طالبان از ایران، چین، روسیه و ترکیه برای شرکت در مراسم اعلام ساختار جدید حکومت افغانستان دعوت کردند

گروه تروریستی طالبان از ایران، چین، ترکیه و روسیه برای شرکت در مراسم اعلام ساختار جدید حکومت افغانستان دعوت کرد

دعوت گروه تروریستی طالبان از ایران، روسیه، چین و ترکیه برای مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان

گروه تروریستی طالبان از کشورهای ایران، روسیه، ترکیه و چین درخواست کردند که در مراسم اعلام دولت جدید افغانستان شرکت کنند. دعوت گروه تروریستی طالبان از ایران، روسیه، چین و ترکیه برای مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان

دعوت گروه تروریستی طالبان از ایران، روسیه، چین و ترکیه برای مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان
دعوت گروه تروریستی طالبان ایران روسیه چین ترکیه مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان

با وجود آنکه روز برگزاری این مراسم هنوز اعلام نشده، اما منابع گروه تروریستی طالبان در روز جمعه ۱۲ شهریور اعلام کرده‌اند که ریاست دولت جدید افغانستان را ملا عبدالغنی برادر به دست خواهد گرفت.

ملا عبدالغنی برادر از بنیانگذاران گروه تروریستی طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه است.

بر اساس گزارش خبرگزاری الجزیره، همه مراحل اعلام ترکیب کابینه افغانستان صورت گرفته و گزارش‌ها حاکی از آن است که ملا محمد یعقوب، پسر ملاعمر و همچنین شیرمحمد عباس استانکزی رئیس نماینده سیاسی طالبان در قطر، مقام‌های مهمی را در این کابینه کسب خواهند کرد.

احتمالا ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر مذهبی طالبان، مسئول امور دینی و ناظر فعالیت‌های حکومتی بر مبنای شریعت اسلام خواهد شد.

کشورهای روسیه، ایران، ترکیه و چین تاکنون در راستای اهداف طالبان پیش رفته‌اند و سفارت‌های آنها نیز در اوضاع کنونی افغانستان دایر است.

ایران به درخواست طالبان، صادرات بنزین و گازوئیل به افغانستان را که پس از تحولات این کشور متوقف شده بود، از سر گرفت؛ علاوه بر آن، ایران هزاران پناهجوی افغان از جمله سربازان و مقامات نظامی را که به دلیل تحولات کشورشان به ایران پناه آورده بودند به درخواست طالبان به افغانستان بازگرداند.

قطر نیز با طالبان روابط خوبی دارد و به کمک ترکیه سعی در بازگشایی فرودگاه کابل داشته است.

جالب توجه است که طالبان در دوحه دفتر سیاسی داشتند. گروه تروریستی طالبان از ایران، روسیه، چین و ترکیه برای مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان

دعوت گروه تروریستی طالبان از ایران، روسیه، چین و ترکیه برای مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان
گروه تروریستی طالبان از ایران، روسیه، چین و ترکیه برای مراسم اعلام کابینه جدید افغانستان

ساختار جدید حکومت افغانستان  ملا هبت‌الله آخوندزاده   رهبر مذهبی طالبان  ساختار جدید حکومت افغانستان  رهبر مذهبی طالبان    ملا هبت‌الله آخوندزاده     ساختار جدید حکومت افغانستان  رهبر مذهبی طالبان

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!