جدیدترین اخبارکاناداکِبِک

اعتراض هزاران نفر به پاسپورت واکسن در مونترال با حضور برخی از اعضای کادر درمان

هزاران نفر از شهروندان مونترال در اعتراض ضد پاسپورت واکسن حضور یافتند؛ برخی از کارکنان بهداشت و درمان نیز در میان آنها بودند

اعتراض هزاران نفر به پاسپورت واکسن در مونترال با حضور برخی از اعضای کادر درمان

هزاران تظاهرکننده روز ۲۸ آگوست در اعتراض به شماری از محدودیت‌ها کووید-۱۹ در Maisonneuve Park تجمع کردند و برخی از کارکنان بخش بهداشت و درمان نیز به خیل معترضان پیوستند.

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

اعتراضات با نام «اتحاد مشاغل» توسط گروهی به نام رینفو کبک (Reinfo Quebec) سازمان‌دهی شده بود که خود را [طبق اطلاعات وب‌سایت گروه] به‌عنوان جمعی از «پرستاران توان‌بخشی، پزشکان و شهروندان» نگران نحوه مدیریت پاندمی کووید-۱۹ توسط دولت توصیف می‌کنند.

اگرچه تعدادی از کارکنان بخش بهداشت و درمان نیز در اعتراض شرکت کردند اما اکثریت تظاهرکنندگان در دسته شهروندان قرار داشتند. اعتراض هزاران نفر به پاسپورت واکسن در مونترال با حضور برخی از اعضای کادر درمان

اعتراض هزاران نفر به پاسپورت واکسن در مونترال با حضور برخی از اعضای کادر درمان
اعتراض هزاران نفر به پاسپورت واکسن در مونترال با حضور برخی از اعضای کادر درمان

زمینه اصلی اعتراض حول محور پاسپورت‌های واکسن کووید-۱۹ متمرکز بود اما به سایر مسائل نیز پرداخته شد.

تظاهرکنندگان ضمن حرکت در طول خیابان شربروک (Sherbrooke) تابلوهایی با شعارهای ضد واکسن به نمایش گذاشته بودند درحالی‌که عده دیگری نیز به اجرای پوشیدن اجباری ماسک در مدارس معترض بودند.

یکی از معترضان به نام دکتر رابرت بلیویو (Robert Beliveau) که نماینده رینفو کووید و پزشک بازنشسته است گفت «دانش، هنر مباحثه است؛ هنر سؤال پرسیدن است.» «موارد انگشت‌شماری وجود دارد که باید در دسته «این حقیقت دارد» قرار بگیرند.»

بااین‌وجود تمامی پزشکان موافق نیستند. دکتر کریستوفر لِبوس متخصص قلب و عروق که در این اعتراض شرکت نکرده بود و به گروه رینفو کبک وابسته نیست گفت باوجوداینکه مباحثه از مؤلفه‌های ضروری دانش است، اما واقعیت‌های مسلم را نمی‌توان نادیده گرفت.

دکتر لبوس گفت «این مباحثه بالاخره در یک مقطعی باید متوقف شود و معمولاً این اتفاق هنگامی می‌افتد که داده‌های معتبر در اختیار دارید.» «کسانی که می‌خواهند در مورد این مسائل بحث کنند معمولاً فقط قصد دارند که شواهدی که با آن موافق نیستند را نادیده بگیرند.»

گذرنامه واکسن از ۱ سپتامبر در کبک به اجرا درخواهد آمد.  اخبار مونترال      اخبار مونترال      اخبار مونترال

کووید-۱۹ در مونترال      کووید-۱۹ در مونترال    کووید-۱۹ در مونترال  کووید-۱۹ در مونترال

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!