انتاریوجدیدترین اخبارکانادامسکن و اقتصاد

ادامه روند افزایشی قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل کاهش عرضه به پایین‌ترین سطح طی یک دهه گذشته

طبق اطلاعات شورای املاک، قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل افت عرضه در پایین‌ترین حد یک دهه گذشته، همچنان در حال صعود است

افزایش قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل کاهش عرضه در پایین‌ترین سطح یک دهه گذشته ادامه دارد 

شورای منطقه‌ای املاک و مستغلات تورنتو می‌گوید فروش مسکن در ماه آگوست نسبت به‌سرعت سرسام‌آور اوایل سال آهسته‌تر شده اما به دلیل کاهش ۴۳ درصدی عرضه و افزایش دوباره قیمت‌ها شرایط بازار را بیش‌ازپیش در مضیقه قرار داده است. افزایش قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل کاهش عرضه در پایین‌ترین سطح یک دهه گذشته ادامه دارد 

شورای املاک تورنتو روز جمعه اعلام کرد که در آگوست ۸،۵۹۶ خانه به فروش رسیده است که در مقایسه با فروش ۱۰،۷۳۸ خانه در همین مقطع زمانی از سال گذشته ۱۹.۹ درصد کاهش‌یافته و نسبت به فروش ۹،۳۶۸ خانه در ماه جولای نیز هشت درصد افت داشته است.

خانه‌های فهرست شده برای فروش در منطقه به ۱۰،۶۰۹ مورد کاهش‌یافته است که این رقم در مقایسه با ۱۸،۵۹۹ خانه در آگوست سال گذشته ۴۳ درصد و نسبت به ۱۲،۵۵۱ خانه در ماه جولای ۱۵ درصد کاهش‌یافته است.

کوین کریگر (Kevin Crigger) رئیس شورای املاک و مستغلات تورنتو (TRREB) در بیانیه‌ای گفت که «این واقعیت که میزان عرضه خانه در پایین‌ترین سطح یک دهه گذشته قرار دارد نگران‌کننده است.» «واضح است که میزان عرضه خانه با تقاضا متناسب نیست و این وضعیت با ازسرگیری مهاجرت به کانادا بدتر خواهد شد.»

کمبود عرضه مسکن در شرایطی اتفاق افتاد که این منطقه به دلیل هجوم خریداران برای استفاده از نرخ‌های پایین بهره سال جدید را با افزایش خیره‌کننده سرعت معاملات مسکن آغاز کرد.

باگذشت ایام سال، سرعت معاملات آهسته شد اما ازآنجاکه رقابت‌های پیشنهاد قیمت به‌عنوان قاعده بازار ادامه یافت و همچنین کاهش تعداد افرادی که خانه‌های خود را برای فروش عرضه می‌کردند بازار همچنان داغ باقی ماند.

قیمت‌ها نیز به روند صعودی خود ادامه دادند {حتی در مناطق روستایی و گوشه و کنار حومه این منطقه} چراکه کار از خانه رواج بیشتری یافت و تعطیل شدن بسیاری از کسب‌وکارها در طول پاندمی کووید-۱۹ به مردم کمک کرد که برای خرید خانه پول پس‌انداز کنند.

متوسط قیمت خانه در این منطقه از ۹۵۱،۲۱۹ دلار در ماه آگوست سال گذشته و ۱،۰۶۲،۲۴۶ دلار در جولای به ۱،۰۷۰۹۱۱ دلار در آگوست امسال افزایش یافت.

شورای املاک و مستغلات تورنتو می‌گوید باوجوداینکه نواحی اطراف تورنتو که ۹۰۵ نیز نامیده می‌شوند قبلاً به‌عنوان ناحیه‌ای که دارای قیمت اندکی پایین‌تر از شهر است شناخته می‌شد در حال حاضر قیمت یک خانه در این ناحیه از ۹۲۳،۲۰۴ دلار در سال گذشته به ۱،۱۰۸،۹۸۱ دلار در آگوست امسال رسیده است.

میانگین قیمت یک خانه در تورنتو در آگوست امسال ۱،۰۰۰،۰۰۸ دلار بود که نسبت به ۱،۰۱۲،۸۱۷ دلار در سال قبل پایین‌تر است.

شورای املاک و مستغلات تورنتو بر این باور است که الگوی فعلی به این زودی خاتمه پیدا نخواهد کرد و بازار به نفع فروشندگان باقی می‌ماند. این شورا در فوریه پیش‌بینی کرده بود که تا هنگام به پایان رسیدن سال ۲۰۲۱ میانگین قیمت فروش در منطقه با افزایش روبرو می‌شود [نسبت به متوسط قیمت ۹۲۹،۶۹۲ در سال ۲۰۲۰] و به متوسط قیمت ۱.۰۲۵ میلیون دلار خواهد رسید.

انجمن املاک و مستغلات کانادا در ماه می امسال پیش‌بینی کرد که متوسط قیمت خانه در سراسر کشور تا پایان سال تا ۶۴۹،۴۰۰ دلار افزایش می‌یابد و تا سال ۲۰۲۳ به ۷۰۴،۹۰۰ دلار خواهد رسید.

جیسِن مرسر (Jason Mercer) تحلیلگر ارشد بازار در TRREB گفت «هیچ بهبودی در سمت عرضه برای خریداران خانه وجود نداشته است درواقع رقابت بین خریداران افزایش‌یافته است.» «درحالی‌که به سال ۲۰۲۲ نزدیک می‌شویم انتظار می‌رود که هم‌زمان با آغاز روند بازگشت رشد جمعیت در GTA به سطوح پیش از پاندمی، شرایط بازار بیش‌ازپیش در مضیقه قرار گیرد.» افزایش قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل کاهش عرضه در پایین‌ترین سطح یک دهه گذشته ادامه دارد 

افزایش قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل کاهش عرضه در پایین‌ترین سطح یک دهه گذشته ادامه دارد 
افزایش قیمت مسکن در منطقه تورنتو به دلیل کاهش عرضه در پایین‌ترین سطح یک دهه گذشته ادامه دارد

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!