جدیدترین اخبارجهان

نفتالی بنت: اسرائیل به حملات مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد

نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر به واشنگتن : ارائه طرح راهبردی جدید برای مقابله با فعالیت‌های هسته‌ای ایران

نفتالی بنت: اسرائیل به حملات مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در آستانه سفر خود به واشنگتن درمورد برجام، عملیات مخفیانه علیه ایران و تقویت روابط اسرائیل با کشورهای عربیِ مخالف ایران سخن گفت.

نفتالی بنت: اسرائیل به حملات مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد
نفتالی بنت: اسرائیل به حملات مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد

نخست وزیر اسرائیل در گفت‌وگوی روز سه شنبه خود با نیویورک تایمز گفت که در دیدار خود با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به بررسی طرح راهبردی جدید علیه توسعه‌طلبی ایران می‌پردازد.

نفتالی بنت با اشاره به اینکه اسرائیل باعث حفظ ثبات و امنیت منطقه است، گفت این طرح شامل تقویت روابط با کشورهای عربی مخالف اقدامات نفوذی و هسته‌ای ایران در منطقه خواهد بود. علاوه بر آن، اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و همچنین حملات مخفیانه اسرائیل به این کشور، به ویژه منطقه خاکستری، بخشی از این طرح خواهد بود.

پیشتر جو بایدن در اظهارات خود از تمایل آمریکا برای برای بازگشت به برجام سخن گفته بود، که با واکنش و انتقادهای دولت اسرائیل روبرو شد. با وجود آنکه آمریکا و اسرائیل هر دو خواهان مهار فعالیت‌های منطقه‌ای و همچین برنامه‌های هسته‌ای ایران هستند، اما این دو کشور بر سر مسئله احیای برجام و بازگشت آمریکا به این مذاکرات اختلاف دارند.

مذاکرات احیای برجام پس از شش دور برگزاری، به دلیل تغییر دولت در ایران متوقف شد و به دنبال گزارش‌های اخیر سازمان بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر توسعه هسته‌ای ایران و دستیابی به فلز اورانیوم، با واکنش شدید اسرائیل روبرو شد و این کشور موضع خود را تغییر داد.

اوفیر جندلمان، سخنگوی دفتر نخست وزیری اسرائیل گفت که نفتالی بنت قصد دارد طرح‌های مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را با مقامات آمریکایی در میان بگذارد. به گفته نفتالی بنت، اسرائیل قصد دارد شهرک‌های یهودی نشین را گسترش دهد و هیچ گونه توافق صلحی را با فلسطین در دستور کار خود قرار ندهد.

نخست وزیر اسرائیل در سفر خود به واشنگتن با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، و همچنین لوید اوستن، وزیر دفاع این کشور دیدار خواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر به واشنگتن : ارائه طرح راهبردی جدید برای مقابله با فعالیت‌های هسته‌ای ایران نفتالی بنت: اسرائیل به حملات مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در آستانه سفر خود به واشنگتن درمورد برجام، عملیات مخفیانه علیه ایران و تقویت روابط اسرائیل با کشورهای عربیِ مخالف ایران سخن گفتنخست وزیر اسرائیل در گفت‌وگوی روز سه شنبه خود با نیویورک تایمز گفت که در دیدار خود با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به بررسی طرح راهبردی جدید علیه توسعه‌طلبی ایران می‌پردازدنفتالی بنت با اشاره به اینکه اسرائیل باعث حفظ ثبات و امنیت منطقه است، گفت این طرح شامل تقویت روابط با کشورهای عربی مخالف اقدامات نفوذی و هسته‌ای ایران در منطقه خواهد بود. علاوه بر آن، اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و همچنین حملات مخفیانه اسرائیل به این کشور، به ویژه منطقه خاکستری، بخشی از این طرح خواهد بود.  پیشتر جو بایدن در اظهارات خود از تمایل آمریکا برای برای بازگشت به برجام سخن گفته بود، که با واکنش و انتقادهای دولت اسرائیل روبرو شد. با وجود آنکه آمریکا و اسرائیل هر دو خواهان مهار فعالیت‌های منطقه‌ای و همچین برنامه‌های هسته‌ای ایران هستند، اما این دو کشور بر سر مسئله احیای برجام و بازگشت آمریکا به این مذاکرات اختلاف دارند. مذاکرات احیای برجام پس از شش دور برگزاری، به دلیل تغییر دولت در ایران متوقف شد و به دنبال گزارش‌های اخیر سازمان بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر توسعه هسته‌ای ایران و دستیابی به فلز اورانیوم، با واکنش شدید اسرائیل روبرو شد و این کشور موضع خود را تغییر داد. اوفیر جندلمان، سخنگوی دفتر نخست وزیری اسرائیل گفت که نفتالی بنت قصد دارد طرح‌های مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را با مقامات آمریکایی در میان بگذارد. به گفته نفتالی بنت، اسرائیل قصد دارد شهرک‌های یهودی نشین را گسترش دهد و هیچ گونه توافق صلحی را با فلسطین در دستور کار خود قرار ندهد. نخست وزیر اسرائیل در سفر خود به واشنگتن با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، و همچنین لوید اوستن، وزیر دفاع این کشور دیدار خواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر به واشنگتن : ارائه طرح راهبردی جدید برای مقابله با فعالیت‌های هسته‌ای ایران نفتالی بنت: اسرائیل به حملات مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در آستانه سفر خود به واشنگتن درمورد برجام، عملیات مخفیانه علیه ایران و تقویت روابط اسرائیل با کشورهای عربیِ مخالف ایران سخن گفتنخست وزیر اسرائیل در گفت‌وگوی روز سه شنبه خود با نیویورک تایمز گفت که در دیدار خود با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به بررسی طرح راهبردی جدید علیه توسعه‌طلبی ایران می‌پردازدنفتالی بنت با اشاره به اینکه اسرائیل باعث حفظ ثبات و امنیت منطقه است، گفت این طرح شامل تقویت روابط با کشورهای عربی مخالف اقدامات نفوذی و هسته‌ای ایران در منطقه خواهد بود. علاوه بر آن، اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و همچنین حملات مخفیانه اسرائیل به این کشور، به ویژه منطقه خاکستری، بخشی از این طرح خواهد بود.  پیشتر جو بایدن در اظهارات خود از تمایل آمریکا برای برای بازگشت به برجام سخن گفته بود، که با واکنش و انتقادهای دولت اسرائیل روبرو شد. با وجود آنکه آمریکا و اسرائیل هر دو خواهان مهار فعالیت‌های منطقه‌ای و همچین برنامه‌های هسته‌ای ایران هستند، اما این دو کشور بر سر مسئله احیای برجام و بازگشت آمریکا به این مذاکرات اختلاف دارند. مذاکرات احیای برجام پس از شش دور برگزاری، به دلیل تغییر دولت در ایران متوقف شد و به دنبال گزارش‌های اخیر سازمان بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر توسعه هسته‌ای ایران و دستیابی به فلز اورانیوم، با واکنش شدید اسرائیل روبرو شد و این کشور موضع خود را تغییر داد. اوفیر جندلمان، سخنگوی دفتر نخست وزیری اسرائیل گفت که نفتالی بنت قصد دارد طرح‌های مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را با مقامات آمریکایی در میان بگذارد. به گفته نفتالی بنت، اسرائیل قصد دارد شهرک‌های یهودی نشین را گسترش دهد و هیچ گونه توافق صلحی را با فلسطین در دستور کار خود قرار ندهد. نخست وزیر اسرائیل در سفر خود به واشنگتن با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، و همچنین لوید اوستن، وزیر دفاع این کشور دیدار خواهد کرد. لوید اوستن لوید اوستن لوید اوستن

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!