جدیدترین اخبارجهان

قیمت نفت در پی مذاکرات «سقف قیمت نفت روسیه» بیش از ۲ دلار کاهش یافت

 آمریکا و متحدانش برای هر بشکه نفت خام روسیه سقف قیمت ۶۰ دلاری تعیین می‌کنند

قیمت نفت در پی مذاکرات سقف قیمت نفت روسیه بیش از ۲ دلار کاهش یافت 

قیمت نفت در روز چهارشنبه بیش از ۲ دلار در هر بشکه کاهش یافت، چراکه کشورهای گروه هفت (G7) به سقف قیمت نفت روسیه در بالاتر از جایی که عیار نفت خام در حال حاضر معامله می شود، نگاه می کنند.

بهای معاملات آتی نفت برنت در ساعت ۱۳۱۴ به وقت گرینویچ با ۲.۷۱ دلار یا ۳.۰۷ درصد کاهش به ۸۵.۶۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۲.۳۹ دلار یا ۲.۹۵ درصد کاهش به ۷۸.۵۶ دلار در هر بشکه رسید.

جیووانی استانووا (Giovanni Staunovo)، تحلیلگر کالا در UBS گفت: هر دو قرارداد در اوایل روز بیش از ۱ دلار در هر بشکه افزایش یافتند، اما «به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه سقف قیمتی گروه هفت (G7) نفت روسیه می‌تواند بالاتر از سطحی باشد که در حال حاضر معامله می‌شود، افزایش یافت.»

به گفته یک مقام اروپایی در روز چهارشنبه، کشورهای گروه هفت به دنبال سقف قیمتی برای نفت دریایی روسیه در محدوده ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر بشکه هستند.

در همین حال، بر اساس داده‌های رفینیتیو (Refinitiv)، نفت خام اورال تحویل شده به شمال غربی اروپا حدود ۶۲ تا ۶۳ دلار در هر بشکه معامله می‌شود، اگرچه در دریای مدیترانه در حدود ۶۷ تا ۶۸ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

یک مقام ارشد خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت که سقف قیمت احتمالا چند بار در سال تعدیل می شود.

این خبر به نگرانی‌های مربوط به واردکننده اصلی نفت خام چین اضافه شد که با تشدید قوانین در اواخر روز سه‌شنبه شانگهای با افزایش موارد کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کرد. همچنین چشم انداز اقتصادی OECD که شاهد کاهش رشد اقتصاد جهانی در سال آینده است، فشار بیشتری را به همراه داشت.

تاماس وارگا (Tamas Varga)، تحلیلگر در پی‌وی‌ام اویل اسوشییت (PVM Oil Associates) گفت: «از جنبه مثبت، OECD یک رکود جهانی را متصور نیست و شاید این به تقویت بیشتر قیمت ها و سهام کمک کرده است.

وارگا گفت که بازار همچنین منتظر صورتجلسه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو ایالات متحده در نوامبر در ساعت ۱۹۰۰ GMT برای سرنخ هایی در مورد انقباض اقتصادی احتمالی و افزایش بیشتر نرخ است.

به گفته منابع بازار، داده‌های مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد که کاهش قیمت با کاهش ذخایر نفت خام آمریکا محدود شده است که در هفته منتهی به ۱۸ نوامبر حدود ۴.۸ میلیون بشکه کاهش یافت.

داده های سهام ایالات متحده از اداره اطلاعات انرژی (EIA) در ساعت ۱۰:۳۰ صبح (۱۵۳۰ GMT) روز چهارشنبه می‌باشد.

مشاهده بیشتر
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!