انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-۱۹ خبر می‌دهد

طبق اولین مدل‌سازی از ماه جون، انتاریو با چهارمین موج «عظیم» کووید-۱۹ مواجه است

آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-۱۹ خبر می‌دهد

طبق مدل‌سازی جدید، انتاریو با چهارمین موج «عظیم» پاندمی کووید-۱۹ مواجه است و در بدترین حالت ممکن است تا اکتبر شاهد رسیدن تعداد ابتلا روزانه به ۹،۰۰۰ مورد باشد.

مدل‌سازی اخیر که توسط هیئت مشاور علمی انتاریو تهیه‌شده است نشان می‌دهد که اگر شهروندان انتاریو تماس‌های اجتماعی خود را کاهش ندهند ممکن است در پاییز تعداد موارد ابتلا به‌طور نمایی افزایش یابد.

آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-19 خبر می‌دهد
آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-۱۹ خبر می‌دهد

در سناریو بدترین حالت که بر این فرض استوار است که با بازگشت دانش آموزان به کلاس‌های درس و برگشتن برخی از کارکنان به دفاتر کار میزان تماس‌های اجتماعی افزایش می‌یابد، تعداد موارد ابتلا تا ۱ اکتبر از ۹،۰۰۰ مورد در روز عبور خواهد کرد و رو به افزایش خواهد گذاشت.

آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-19 خبر می‌دهد
آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-۱۹ خبر می‌دهد

اما در یک حالت خوش‌بینانه‌تر بر اساس ۳۰ درصد کاهش در میزان تماس‌های اجتماعی، تعداد موارد ابتلا می‌توانند ظرف چند روز روبه کاهش بگذارد و تا اکتبر به کمتر از ۵۰۰ مورد برسد.

ادامه خط سیر فعلی بدون هیچ تغییر قابل‌ملاحظه در میزان تماس‌های اجتماعی می‌تواند به افزایش تعداد موارد ابتلا به ۴،۰۰۰ مورد تا اکتبر منجر شود و از اوج تعداد ابتلا مربوط به شدیدترین وضعیت موج سوم در بهار فراتر رود.

یکی از ارائه‌های شامل آخرین پیش‌بینی‌ها هشدار می‌دهد «مدل‌های ما، مدل‌های فدرال و مدل‌های دیگر حوزه‌های قضایی چهارمین موج عظیم را پیش‌بینی می‌کنند.» «موج چهارم تمامی گروهای سنی را تحت تأثیر قرار خواهد داد و به‌طور بالقوه می‌تواند از ظرفیت واحدهای مراقبت ویژه فراتر رود.»

آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-19 خبر می‌دهد
آخرین مدل‌سازی‌ از رویارویی انتاریو با یک موج «عظیم» پاندمی کووید-۱۹ خبر می‌دهد

هیئت مشاور علمی انتاریو در دوران موج‌های قبلی پاندمی هر دو هفته پیش‌بینی تعداد موارد ابتلا را منتشر می‌کرد اما از ماه جون به این‌طرف هیچ مدل‌سازی جدیدی منتشر نکرده بود.

آخرین داده‌ها در اواخر روز چهارشنبه پس از کنفرانس خبری داگ فورد در مورد سیستم جدید گواهینامه واکسن بی‌سروصدا روی وب‌سایت هیئت مشاور آپلود شد. بااین‌حال برخلاف موارد قبلی هیچ کنفرانس مطبوعاتی برای شرح و توضیح پیش‌بینی‌ها برگزار نشد.

مدل‌سازی اخیر تصویر نگران‌کننده‌ای برای پاییز نشان می‌دهد و اشاره می‌کند که به دلیل واریانت دلتا و تعداد بالای شهروندان انتاریو که همچنان غیر واکسینه باقی‌مانده‌اند احتمالاً یک «به دلیل بازگشایی محیط‌های کاری و آموزشی در سپتامبر افزایش سریعی در تعداد افراد شدیداً بیمار و نیازمند مراقبت‌های بیمارستانی» اتفاق خواهد افتاد.

در حقیقت مدل‌سازی اخیر می‌گوید که تعداد بیماران کووید-۱۹ در ICU طبق بدترین حالت ممکن است تا اکتبر از بالاترین میزان ابتلا (۹۰۰) در اوج شیوع موج سوم فراتر رود.

آن زمان بیمارستان‌ها ناچار شدند که جراحی‌های انتخابی را لغو کنند و باهدف آزاد کردن ظرفیت بیمارستان برخی از بیماران در بیمارستان‌های تورنتو را از روی ناچاری و استیصال از طریق هوایی تا مسیرهای دوری همچون کینگستون انتقال دادند.

خبر خوب این است که طبق مدل‌سازی اخیر بدترین حالت برای بیمارستان‌های تورنتو با کاهش تماس‌های اجتماعی شهروندان تا ۷۰ درصد سطوح پیش از پاندمی و بهبود نرخ واکسیناسیون قابل‌اجتناب است.

در این حالت مدل‌سازی نشان می‌دهد که تعداد بیماران کووید در واحدهای مراقبت ویژه تا آینده‌ای نزدیک حول‌وحوش ۲۰۰ مورد باقی خواهد ماند.

علاوه بر این پیش‌بینی کنندگان توصیه می‌کنند که به‌منظور کاهش هر چه بیشتر تماس‌های اجتماعی گردهمایی‌های بزرگ محدود شود و تمهیدات کار از خانه ادامه پیدا کند.

دکتر ایلین دی ویلا کارشناس پزشکی سازمان بهداشت تورنتو به فاصله کمی پس از انتشار این مدل‌سازی گفت «باید بگویم که درواقع از این مدل‌سازی تعجب نمی‌کنم و تصور می‌کنم کسانی که در طول این مدت به گفته‌های ما در مورد توصیه بهداشت عمومی گوش می‌کرده‌اند نیز چندان متعجب نخواهد بود.» «تهیه‌کنندگان مدل‌سازی در حال صحبت در موردنیاز به تزریق بیشتر واکسن و کاهش تماس و تعامل اجتماعی هستند و ما همواره گفته‌ایم که هنگامی‌که بحث کووید-۱۹ مطرح است هرچقدر مردم بیشتر با یکدیگر در تماس باشند و بیشتر تعاملات اجتماعی داشته باشند احتمال انتقال بیماری بیشتر خواهد بود بخصوص هنگامی‌که پای مردم غیر واکسینه در میان باشند.»

انتاریو در طول یک ماه گذشته شاهد افزایش خیره‌کننده ۲۷۰ درصدی میانگین متحرک هفت‌روزه تعداد موارد ابتلا بوده است.

تهیه‌کنندگان مدل‌سازی یادآور شدند که «انتظار نمی‌رود که ازلحاظ شدت بیماری شاهد نسبت ابتلا مشابهی در میان افراد واکسینه باشند» اما به‌منظور محافظت واقعی از سیستم بهداشت و درمان «شتاب‌ده‌ی قابل‌ملاحظه‌ای» در افزایش تعداد شهروندان کاملاً واکسینه انتاریو با تزریق هر دو دوز، موردنیاز خواهد بود. 

سخنگوی کریستین الیوت وزیر بهداشت در بیانیه‌ای که پس از ارائه مدل‌سازی روی وب‌سایت منتشر شد گفت که داگ فورد بر این باور است که انتاریو «فعلاً در حال پیمودن روندی بین سناریو حالت بینابین و سناریو بهترین حالت است» و انتظار دارد که اعلان خبری امروز در مورد سیستم گواهینامه واکسن «بهبود هر چه بیشتری» را برای خط سیر فعلی فراهم کند.

سخنگوی وزیر بهداشت انتاریو طرح بازگشایی انتاریو را «محتاط‌ترین طرح در کشور» خواند که به گفته او به پایین‌تر بودن تعداد موارد ابتلا به ازای سرانه جمعیت در مقایسه با بریتیش کلمبیا و آلبرتا منجر شده است.

اما تهیه‌کنندگان مدل‌سازی در محتوای ارائه‌شده خود هشدار می‌دهند که واکسیناسیون به‌تنهایی برای محافظت از جمعیت بخصوص در مواجهه با واریانت دلتا که بنا به گفته آنها بدون اجرای مقررات بهداشت عمومی از نرخ بازتولید مؤثر بین شش تا هشت مورد برخوردار است، کافی نخواهد بود. 

برای مطالعه بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

update-on-covid-19-projections_20210901_english-2

 

داگ فورد    هیئت مشاور علمی انتاریو    داگ فورد     هیئت مشاور علمی انتاریو    داگ فورد    هیئت مشاور علمی انتاریو    کریستین الیوت وزیر بهداشت    کریستین الیوت وزیر بهداشت      کریستین الیوت وزیر بهداشت  کریستین الیوت وزیر بهداشت

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!