جدیدترین اخباردولت فدرالکانادا

کانادایی‌ها در دوران کووید-۱۹ به کدام کشورها می‌توانند سفر کنند؟

کشورهای پذیرنده مسافران کانادایی در دوران کووید-۱۹

کانادایی‌ها در دوران کووید-۱۹ به کدام کشورها می‌توانند سفر کنند؟

درعین‌حال که کانادا همچنان توصیه می‌کند هیچ سفر غیرضروری به خارج از کشور انجام نشود بااین‌وجود کشورهای متعددی هستند که مسافران کانادایی را تحت اندک محدودیت‌های کووید-۱۹ می‌پذیرند. کانادایی‌ها در دوران کووید-۱۹ به کدام کشورها می‌توانند سفر کنند؟

اغلب کشورها محدودیت‌های کووید-۱۹ برای مسافران خارجی را به اجرا گذاشته‌اند، مکزیک و کلمبیا دو استثنا از این قاعده هستند. هر دو کشور نیازمند تکمیل یک فرم مسافرت پیش از ورود هستند اما هیچ‌گونه محدودیت کووید-۱۹ دیگری در مورد مسافران کانادایی ندارند.

کانادا در حال حاضر سفر به ۱۶ کشور را محدود کرده است. کشورهای موجود در این فهرست شامل افغانستان، عراق، ایران، میانمار و سومالی است؛ جزییات بیشتر را می‌توانید از این لینک (https://travel.gc.ca/travelling/advisories) پیدا کنید. کانادایی‌ها در دوران کووید-۱۹ به کدام کشورها می‌توانند سفر کنند؟

کانادایی‌ها در دوران کووید-19 به کدام کشورها می‌توانند سفر کنند؟
کانادایی‌ها در دوران کووید-۱۹ به کدام کشورها می‌توانند سفر کنند؟

اروپا

 

کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جولای امسال پذیرش مسافران کانادایی را آغاز کردند. مسافران کانادایی که قصد سفر به اغلب کشورهای اروپایی را دارند باید برای اجتناب از قرنطینه اجباری یک تست PCR منفی و مدرک واکسیناسیون ارائه کنند. مسافران غیر واکسینه به یک تست PCR منفی نیاز خواهند داشت و بسته به کشوری که از آن بازدید می‌کنند باید ۱۰ تا ۱۴ روز قرنطینه شوند.

سفر به فرانسه، انگلستان، سوئد، آلمان و اتریش مستلزم ارائه تست‌های منفی است اما صرف‌نظر از وضعیت واکسیناسیون به‌هرحال از کانادایی‌ها نمی‌خواهند که به‌محض ورود قرنطینه شوند.

بسیاری از کشورهای اروپایی پذیرنده مسافران کانادایی ورود افرادی را که دارای واکسیناسیون ترکیبی هستند به‌شرط استفاده از واکسن‌های مورد تائید نهاد مرجع سلامت اتحادیه اروپا یا سازمان بهداشت جهانی (WHO) قبول می‌کنند.

تعریف واکسیناسیون کامل به کشور مقصد بستگی دارد، بنابراین همیشه بهتر است که وب‌سایت‌های دولتی را برای به‌روزترین اطلاعات بررسی کنید اما در حال حاضر اکثر کشورهای اتحادیه اروپا ترکیب دوز واکسن آسترازنکا و واکسن‌های mRNA و همین‌طور ترکیب دو دوز از واکسن‌های mRNA را می‌پذیرند.

 

ایالات‌متحده

 

در حال حاضر ایالات‌متحده هیچ نوع الزامات واکسیناسیونی برای مسافرت اعمال نمی‌کند.

مرزهای زمینی ایالات‌متحده فعلاً برای سفرهای غیرضروری از کانادا بسته است اما امکان سفر هوایی فراهم است.

کانادایی‌هایی که از کشورهای خارجی به ایالات‌متحده سفر می‌کنند باید مطلع باشند که مشمول محدودیت‌های اضافی هستند. کانادایی‌ها در صورت مسافرت به هند، چین، ایران، برزیل، افریقای جنوبی یا اغلب کشورهای اروپایی ظرف ۱۴ روز گذشته مجاز به سفر به ایالات‌متحده نیستند.

اجرای محدودیت‌های مرز زمینی برای کانادایی‌هایی که قصد سفر به ایالات‌متحده را دارند تا ۲۱ سپتامبر ادامه دارد و ممکن است تمدید شود. مسافران آمریکایی از ۹ آگوست مجاز بوده‌اند که با ارائه مدرک واکسیناسیون و تست منفی PCR ظرف ۷۲ ساعت پیش از رسیدن از طریق مرزهای زمینی وارد کانادا شوند.

 

کشورهای امریکای لاتین و حوزه کارائیب

 

اغلب کشورهای لاتین و کارائیب نیز مسافران کانادایی را می‌پذیرند اما الزامات مسافرتی متفاوتی دارند.

سفر به برخی از کشورها مستلزم تست منفی کووید-۱۹ پیش از ورود به کشور است درحالی‌که سایر کشورها تست گیری را هنگام ورود انجام می‌دهند. سفر به سایر کشورها نیز مستلزم واکسیناسیون است و برخی از کشورها به‌منظور کنترل شیوع بیماری اقامتگاه‌های مجاز کووید-۱۹ ارائه می‌کنند.

سفر به جزایر Turks and Caicos نیازمند واکسیناسیون کامل و یک تست منفی پیش از ورود به کشور است. این کشور واکسیناسیون با دوز ترکیبی واکسن‌های mRNA و آدنووکتور و همین‌طور ترکیب دوز واکسن‌های mRNA را می‌پذیرند.

کانادایی‌هایی که به جامائیکا سفر می‌کنند باید تست منفی ارائه کنند و مسافران باید یک تقاضانامه آنلاین را ظرف هفت روز پیش از سفر پر کنند و منتظر تائید تقاضانامه پیش از ورود به کشور بمانند.

به همین ترتیب ورود به سنت لوسیا (Saint Lucia) نیز مستلزم واکسیناسیون نیست اما مسافران باید تست منفی PCR که ظرف حداقل پنج روز پیش از ورود به کشور انجام شده باشد را ارائه کنند. سن لوسیا اقامتگاه‌های ویژه‌ای را به‌منظور کمک به جلوگیری از شیوع کووید-۱۹ در جزیره برپا کرده است تا حضور گردشگران را در طول دوران قرنطینه آنها صرفاً به یک منطقه محدود کند.

کسانی که کاملاً واکسینه باشند می‌توانند آزادانه به این اقامتگاه‌ها رفت‌وآمد کنند؛ در مورد کسانی که تنها یک دوز واکسن تزریق کرده‌اند و مسافران غیرواکسینه ازلحاظ مکان‌هایی که می‌توانند به آنجا سفر کنند و شرکت در گشت‌وگذارهای مربوط به تفریحگاه‌های مجاز محدودیت‌هایی وجود دارد.

سفر به برمودا مستلزم ارائه تست منفی است و مسافران غیرواکسینه باید پس از ورود به این قلمرو به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند.

از تاریخ ۱۰ آگوست مارتینیک (Martinique) وارد لاک‌داون شد و در حال حاضر گردشگران را نمی‌پذیرد.

بررسی محدودیت‌های کشور مقصد قبل از آغاز سفر اهمیت دارد چراکه محدودیت‌ها به‌طور منظم به‌روزرسانی می‌شوند.

 

سفر با کروزها

 

مثل هر مقصد مسافرتی، باخبر ماندن از تغییر الزامات در کشتی‌های کروز نیز مهم است. در حال حاضر هیچ کشتی کروزی از کانادا حرکت نمی‌کند اما کانادایی‌ها می‌توانند از سایر کشورها سوار کشتی شوند.

تعریف واکسیناسیون کامل ممکن است بسته به هر بندر و هر کشور به میزان قابل‌توجهی متفاوت باشد بنابراین مهم است که از سیاست‌های واکسیناسیون در هنگام سفر مطلع باشید.

سلبریتی کروز (Celebrity Cruises) که سفر خود را از اغلب بندرهای یونان آغاز می‌کند واکسیناسیون با دوز ترکیبی واکسن‌های mRNA را می‌پذیرند اما کروزهایی که از آتن ساحل را ترک می‌کنند ترکیب دوز واکسن‌های آسترازنکا و یک دوز mRNA را می‌پذیرند.

در خطوط کشتی‌های کروز نروژی واکسیناسیون مسافران باید با یک نوع برند واکسن انجام شده باشد.

در تمامی کشتی‌های کروز که از بندرهای ایالات‌متحده کناره می‌گیرند مسافران موظف هستند که طبق تعریف مرکز کنترل بیماری‌های ایالات‌متحده (CDC) واکسینه شده باشند که این تعریف شامل واکسیناسیون با دوزهای ترکیبی آسترازنکا و یک دوز mRNA نمی‌شود.

 

چه کسانی می‌توانند به کانادا سفر کنند

 

کانادا در حال حاضر پروازها از هند و مراکش را به حالت تعلیق درآورده است. به‌غیراز این دو کشور مسافرانی که وارد کشور می‌شوند برای اجتناب از قرنطینه ۱۴ روزه باید یک تست مولکولی منفی که ظرف ۷۲ ساعت پیش از ورود به کشور انجام شده باشد و مدرک واکسیناسیون مجاز برای استفاده در کانادا ارائه کنند.

مسافران موظف هستند که مدرک واکسیناسیون خود را با استفاده از اپلیکیشن ArriveCAN آپلود کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که مسافران ورودی به کانادا در مرز پذیرفته می‌شوند.

 

بیمه مسافرت

 

بیمه مسافرت همیشه در مواقعی که مسافران نیازمند کمک‌های پزشکی در خارج از کشور هستند مفید واقع می‌شود و شرکت‌های بیمه در حال حاضر بیمه‌های مسافرتی ویژه کووید-۱۹ ارائه می‌کنند.

مانولایف (Manulife) یک طرح بیمه مسافرت پاندمی دارد و وست‌جت (WestJet) نیز برای مسافرانی که از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند یک بیمه تکمیلی مسافرتی کووید-۱۹ ارائه می‌کند.

ازآنجاکه کانادا توصیه می‌کند فعلاً هیچ‌گونه سفر غیرضروری به خارج از کشور انجام نشود بهتر است سیاست‌های بیمه‌ای را بررسی کنید تا ببینید آیا هرگونه مسائل مرتبط با کووید-۱۹ که ممکن است در طول مسافرت اتفاق بیفتد را پوشش می‌دهند یا خیر.

برخی از شرکت‌های بیمه ازجمله بیمه تی‌دی (TD Insurance) در شرایطی که کانادایی‌ها به اجتناب از سفر توصیه‌شده باشند دارای برخی از معافیت‌های پوشش بیمه‌ای هستند.

پوشش بیمه مسافرتی ممکن است به وضعیت واکسیناسیون مسافر نیز بستگی داشته باشد، چنانکه یکی از طرح‌های بیمه مسافرتی مانولایف هیچ‌گونه هزینه‌های مرتبط با کووید-۱۹ را برای مسافران غیرواکسینه پوشش نمی‌دهد.

جزایر کارائیب   کشورهای امریکای لاتین و حوزه کارائیب  جزایر کارائیب  کشورهای امریکای لاتین و حوزه کارائیب    جزایر کارائیب  جزایر کارائیب  کشورهای امریکای لاتین و حوزه کارائیب    جزایر کارائیب    کشورهای امریکای لاتین و حوزه کارائیب    جزایر کارائیب    جزایر کارائیب  سنت لوسیا  سنت لوسیا  سنت لوسیا    سنت لوسیا  سنت لوسیا    سنت لوسیا  بیمه مسافرتی    بیمه مسافرتی    بیمه مسافرتی    بیمه مسافرتی      بیمه مسافرتی  بیمه مسافرتی

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!