جدیدترین اخبارکاناداکِبِک

پاسپورت واکسن کووید-۱۹ در کبک رسماً از امروز به اجرا درآمد

آغاز اجرای رسمی پاسپورت واکسن کووید-۱۹ از امروز در کبک

پاسپورت واکسن کووید-۱۹ در کبک رسماً از امروز به اجرا درآمد

شهروندان کبک ازاین‌پس مجبورند که برای دسترسی به خدمات غیرضروری معین شامل میکده‌ها، رستوران‌ها و برخی از ورزش‌ها مدرک واکسیناسیون در مقابل کووید-۱۹ ارائه کنند.

کریستین دوب وزیر بهداشت کبک گفت «ما روند کار را تحت‌ نظر خواهیم گرفت و با شرایطی که پیش می‌آید تطبیق پیدا خواهیم کرد» و اضافه کرد که جزییات بیشتر در اواخر این هفته ارائه خواهد شد.

از روز چهارشنبه صاحبان کسب‌وکارها ملزم خواهند بود که از هر فردی که وارد مجموعه تجاری آنها می‌شود بخواهند که نه‌تنها مدرک واکسیناسیون بلکه یک کارت شناسایی عکس‌دار منطبق با مشخصات خود ارائه کنند.

اجرای این سیستم به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا تائید کنند که هر فردی که وارد محیط تجاری آنها می‌شود از «محافظت کافی» در مقابل ویروس برخوردار است. پاسپورت واکسن کووید-۱۹ در کبک رسماً از امروز به اجرا درآمد

پاسپورت واکسن کووید-19 در کبک رسماً از امروز به اجرا درآمد
پاسپورت واکسن کووید-۱۹ در کبک رسماً از امروز به اجرا درآمد

برخی از گروه‌های معین از این قانون معاف هستند، ازجمله کسانی که در طرح آزمایشی واکسن مدیکاگو (Medicago) شرکت کردند و کسانی که «دارای دستور منع مصرف در مورد واکسیناسیون کووید-۱۹ هستند.»

هر یک از افرادی که نمی‌توانند در مقابل این ویروس واکسینه شوند باید نامه‌ای از پزشک خود بگیرند و به مرکز واکسیناسیون تحویل دهند تا به‌این‌ترتیب بتواند برای پاسپورت خود در Clic Santé ثبت‌نام کنند.

وزیر بهداشت اضافه کرد که «افرادی که از سایر استان‌ها و کشورها وارد کبک می‌شوند می‌توانند مدرک رسمی واکسیناسیون صادرشده توسط استان یا کشور محل سکونت خود را به همراه مدرک شناسایی دارای آدرسی خارج از کبک برای دسترسی به مکان‌ها و فعالیت‌های تحت پوشش اجرای عمومی پاسپورت واکسن ارائه کنند.»

کریستین دوب گفت که فعلاً برنامه‌ای برای اعزام بازرسان پاسپورت واکسن وجود ندارد اما هر فردی که از مقررات بهداشت پیروی نکند جریمه خواهد شد.

اجرای عمومی پاسپورت واکسن کبک با برخی موانع جزئی مواجه بوده است.

اپلیکیشن وکسی‌کد (VaxiCode) چهارشنبه گذشته برای سیستم‌عامل‌های iOS در دسترس قرار گرفت اما کاربران اندروید ناچار بودند که چند روز بیشتر منتظر بمانند تا بتوانند به اپلیکیشن روی گوگل پلی دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این بسیاری از سالمندان و کسانی که گوشی هوشمند نداشتند مجبور بودند که پاسپورت‌های خود را روی کاغذ پرینت بگیرند.

میشل براونستین (Mitchell Brownstein) شهردار کوت سن-لوک (Côte Saint-Luc) گفت «[برخی از سالمندان] به گوشی هوشمند دسترسی ندارند؛ آنها گوشی‌های ساده تاشو دارند. این سالمندان به اینترنت وصل نیستند و نمی‌دانند که باید چه‌کار کنند.»

استان کبک پاسپورت واکسن اجباری را در واکنش به افزایش اخیر موارد ابتلا به علت واریانت شدیداً مسری دلتا پیاده‌سازی کرد.

برای مشاهده فهرست کامل فعالیت‌های تحت پوشش مقررات پاسپورت واکسن اینجا کلیک کنید.

اخبار کبک    کریستین دوب وزیر بهداشت    اخبار کبک  کریستین دوب وزیر بهداشت   اخبار کبک کریستین دوب وزیر بهداشت اخبار کبک 

پاسپورت واکسن کووید-۱۹ در کبک رسماً از امروز به اجرا درآمد  اخبار کانادا اخبار کانادا اخبار کانادا اخبار کانادا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!