ایرانجدیدترین اخبارجهان

دیده‌بان حقوق بشر خواهان ارائه جزییات قراردادهای خرید و ارائه واکسن / ایرانی-آمریکایی‌ها خواستار کمک آمریکا در تأمین واکسن ایران

دیده‌بان‌حقوق‌بشر خواهان ارائه جزییات قراردادهای خرید و ارائه واکسن

دیده‌بان حقوق بشر خواهان ارائه جزییات قراردادهای خرید و ارائه واکسن / ایرانی-آمریکایی‌ها خواستار کمک آمریکا در تأمین واکسن ایران

سازمان دیده‌بان حقوق بشر ۲۸ مرداد ماه، گزارشی با عنوان «سوءمدیریت حکومت همراه با بحران کرونا» منتشر کرد و در آن به ممنوعیت واردات واکسن، نبود شفافیت و فشل بودن اقدامات برای مواجه با بحران کرونا اشاره نمود.

بر اساس این گزارش، مقام‌های جمهوری اسلامی تحریم و تاخیر فروشندگان خارجی را علت وارد نشدن واکسن خارجی خواندند. اما مدرکی برای اثبات آن ارائه نداده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر خواهان ارائه جزییات قراردادهای خرید و ارائه واکسن / ایرانی-آمریکایی‌ها خواستار کمک آمریکا در تأمین واکسن ایران
دیده‌بان حقوق بشر خواهان ارائه جزییات قراردادهای خرید و ارائه واکسن

در این گزارش با اشاره به سخنان رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر منع ورود واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی و اظهارات بدون مدرکِ مقام‌های ایران در رابطه با دلیل وارد نکردن واکسن خارجی، از جمهوری اسلامی خواسته است که جزییات همه قراردادهای خرید و ارائه واکسن را منتشر کنند.

این سازمان از آمریکا نیز درخواست کرد که به مردم ایران اطمینان دهند به واکسن دسترسی می‌یابند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر به بازداشت هفت وکیل و فعال مدنی اعتراض کرده است. وکلا و فعالانی که در تلاش برای شکایت از علی خامنه‌ای و مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی برای منع ورود واکسن و سوءمدیریت در بحران کرونا دستگیر شدند و هم اکنون اتهام و محل بازداشت آنها مشخص نیست. یکی از وکلا به نام لیلا حیدری، یکی از بازداشت‌شدگان جریان شکایت، ۲۴ مرداد آزاد شد.

در گزارش مذکور تاکید شد که مقام‌های جمهوری اسلامی هیچ گزارشی مبنی بر ایمنی و کارایی واکسن‌های داخلی را ارائه نداده‌اند.

روز گذشته ائتلافی از گروه‌های ایرانی-آمریکایی از دولت ایالات متحده خواستند که کمپین تامین واکسن کرونا را شامل حال مردم شجاع ایران نیز بکنند.

این درخواست از سوی هادی قاسمی، مدیر کمپین حقوق بشر در ایران به همراه اتحادیه روابط عمومی آمریکایی‌های ایرانی‌تبار و کانون وکلای ایران در آمریکا، خطاب به چهار مقام ایالات متحده صورت گرفته است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، آنتونی بلیکن وزیر خارجه آمریکا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا و رابرت مالی نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران مخاطبان این نوشته توییتری بودند.

به گفته جو بایدن، تاکنون ۱۱۰ میلیون دوز واکسن از طریق برنامه کوواکس (تحت حمایت سازمان جهانی بهداشت) به ۶۵ کشور از جمله افغانستان، ازبکستان، اوکراین و پاکستان اهدا شده است.

ایران نیز می‌توانست از برنامه کوواکس آمریکا بهره ببرد و واکسن مورد نیاز خود را تامین کند، اما رهبر ایران و برخی دیگر از مقام‌های حکومتی با این کار مخالفت کردند که نتیجه آن هم بحران کنونی و وخامت کرونا در ایران است.

کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید در ایران [با وجود بحران کرونا و سوءمدیریت حاضر در کشور] ایران را جزء کشورهای برتر جهان در درمان بیماری کرونا معرفی کرده و کشورهای غربی را ناتوان در بحران کرونا خوانده است.

دیده‌بان حقوق بشر خواهان ارائه جزییات قرارداهای خرید و ارائه واکسن شد سازمان دیده‌بان حقوق بشر ۲۸ مرداد ماه، گزارشی با عنوان «سوءمدیریت حکومت همراه با بحران کرونا» منتشر کرد و در آن به ممنوعیت واردات واکسن، نبود شفافیت و فشل بودن اقدامات برای مواجه با بحران کرونا اشاره نمود. بر اساس این گزارش، مقام‌های جمهوری اسلامی تحریم و تاخیر فروشندگان خارجی را علت وارد نشدن واکسن خارجی خواندند. اما مدرکی برای اثبات آن ارائه نداده‌اند. در این گزارش با اشاره به سخنان رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر منع ورود واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی و اظهارات بدون مدرکِ مقام‌های ایران در رابطه با دلیل وارد نکردن واکسن خارجی، از جمهوری اسلامی خواسته است که جزییات همه قراردادهای خرید و ارائه واکسن را منتشر کنند. این سازمان از آمریکا نیز درخواست کرد که به مردم ایران اطمینان دهند به واکسن دسترسی می‌یابند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر به بازداشت هفت وکیل و فعال مدنی اعتراض کرده است. وکلا و فعالانی که در تلاش برای شکایت از علی خامنه‌ای و مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی برای منع ورود واکسن و سوءمدیریت در بحران کرونا دستگیر شدند و هم اکنون اتهام و محل بازداشت آنها مشخص نیست. یکی از وکلا به نام لیلا حیدری، یکی از بازداشت‌شدگان جریان شکایت، ۲۴ مرداد آزاد شد.

در گزارش مذکور تاکید شد که مقام‌های جمهوری اسلامی هیچ گزارشی مبنی بر ایمنی و کارایی واکسن‌های داخلی را ارائه نداده‌اند. روز گذشته ائتلافی از گروه‌های ایرانی-آمریکایی از دولت ایالات متحده خواستند که کمپین تامین واکسن کرونا را شامل حال مردم شجاع ایران نیز بکنند. این درخواست از سوی هادی قاسمی، مدیر کمپین حقوق بشر در ایران به همراه اتحادیه روابط عمومی آمریکایی‌های ایرانی‌تبار و کانون وکلای ایران در آمریکا، خطاب به چهار مقام ایالات متحده صورت گرفته است. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، آنتونی بلیکن وزیر خارجه آمریکا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا و رابرت مالی نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران مخاطبان این نوشته توییتری بودند. به گفته جو بایدن، تاکنون ۱۱۰ میلیون دوز واکسن از طریق برنامه کوواکس (تحت حمایت سازمان جهانی بهداشت) به ۶۵ کشور از جمله افغانستان، ازبکستان، اوکراین و پاکستان اهدا شده است. ایران نیز می‌توانست از برنامه کوواکس آمریکا بهره ببرد و واکسن مورد نیاز خود را تامین کند، اما رهبر ایران و برخی دیگر از مقام‌های حکومتی با این کار مخالفت کردند که نتیجه آن هم بحران کنونی و وخامت کرونا در ایران است. کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید در ایران [با وجود بحران کرونا و سوءمدیریت حاضر در کشور] ایران را جزء کشورهای برتر جهان در درمان بیماری کرونا معرفی کرده و کشورهای غربی را ناتوان در بحران کرونا خوانده است.

دیده‌بان حقوق بشر خواهان ارائه جزییات قرارداهای خرید و ارائه واکسن شد سازمان دیده‌بان حقوق بشر ۲۸ مرداد ماه، گزارشی با عنوان «سوءمدیریت حکومت همراه با بحران کرونا» منتشر کرد و در آن به ممنوعیت واردات واکسن، نبود شفافیت و فشل بودن اقدامات برای مواجه با بحران کرونا اشاره نمود. بر اساس این گزارش، مقام‌های جمهوری اسلامی تحریم و تاخیر فروشندگان خارجی را علت وارد نشدن واکسن خارجی خواندند. اما مدرکی برای اثبات آن ارائه نداده‌اند. در این گزارش با اشاره به سخنان رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر منع ورود واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی و اظهارات بدون مدرکِ مقام‌های ایران در رابطه با دلیل وارد نکردن واکسن خارجی، از جمهوری اسلامی خواسته است که جزییات همه قراردادهای خرید و ارائه واکسن را منتشر کنند. این سازمان از آمریکا نیز درخواست کرد که به مردم ایران اطمینان دهند به واکسن دسترسی می‌یابند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر به بازداشت هفت وکیل و فعال مدنی اعتراض کرده است. وکلا و فعالانی که در تلاش برای شکایت از علی خامنه‌ای و مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی برای منع ورود واکسن و سوءمدیریت در بحران کرونا دستگیر شدند و هم اکنون اتهام و محل بازداشت آنها مشخص نیست. یکی از وکلا به نام لیلا حیدری، یکی از بازداشت‌شدگان جریان شکایت، ۲۴ مرداد آزاد شد. برنامه کوواکس آمریکا برنامه کوواکس آمریکا برنامه کوواکس آمریکابرنامه کوواکس آمریکا ممنوعیت واردات واکسن ممنوعیت واردات واکسن ممنوعیت واردات واکسن

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!