انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

انتاریو برای دومین روز متوالی بیش از ۸۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ ثبت کرد

ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

مسئولان بهداشت انتاریو از ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی خبر دادند. ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

استان انتاریو تائید کرد که روز جمعه ۸۰۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا جدید ثبت‌شده است؛ این آمار تنها یک روز پس‌ازآن گزارش می‌شود که مسئولان استان با ثبت ۸۶۵ مورد جدید ابتلا از بالاترین تعداد روزانه ابتلا در موج چهارم خبر داده بودند.

علاوه بر این مسئولان استان از ثبت ۶۵۶ مورد جدید در روز چهارشنبه، ۵۲۵ مورد جدید در روز سه‌شنبه و ۶۹۴ مورد جدید در روز دوشنبه خبر داده بودند. میانگین متحرک هفت‌روزه انتاریو در حال حاضر برابر با ۷۳۱ مورد است که نسبت به ۶۶۵ مورد در همین روز از هفته گذشته افزایش‌یافته است.

میانگین متحرک هفت‌روزه استان در طول چند هفته گذشته در حال افزایش بوده است.

وزارت بهداشت استان اعلام کرد که بر اساس پردازش ۲۸،۷۸۶ تست ظرف ۲۴ ساعت گذشته نرخ مثبت شدن تست‌های کووید-۱۹ در استان در حال حاضر ۳.۲ درصد است.

از میان موارد جدید ابتلا گزارش‌شده در روز جمعه ۶۲۸ مورد شامل افراد غیر واکسینه یا افرادی است که کاملاً واکسینه نبوده‌اند یا وضعیت واکسیناسیون آنها نامشخص بوده است.

استان انتاریو روز جمعه از ثبت شش مورد جدید فوت خبر داد که آمار کل مرگ‌ومیر در استان را به ۹،۵۳۶ مورد می‌رساند.

وزارت بهداشت گفت از میان شش مورد فوت گزارش‌شده در روز جمعه سه مورد در هفته گذشته اتفاق افتاده است و سه مورد دیگر نیز بیش از یک هفته پیش اتفاق افتاده است و روز جمعه به‌عنوان بخشی از اصلاح داده‌ها گزارش‌شده است.

استان انتاریو اعلام کرد که دست‌کم ۳۲۶ نفر شامل ۳۴ نفر کاملاً واکسینه و ۲۹۲ نفر از افرادی که کاملاً واکسینه نبوده‌اند یا وضعیت واکسیناسیون آنها نامشخص بوده است به علت ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند.

حداقل ۱۶۹ نفر در واحدهای مراقبت ویژه بیمارستان‌های انتاریو بستری هستند و از این میان ۱۰۵ نفر با کمک ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

استان انتاریو ۷۳۸ مورد ابتلا به بیماری را از روز جمعه در شمار موارد بهبودی قرار می‌دهد که تعداد بیماران بهبودیافته در استان را به ۵۵۲،۲۴۸ نفر افزایش می‌دهد.

طبق گزارش امروز تعداد کل موارد ابتلا تائید شده در آزمایشگاه در استان انتاریو به ۵۶۷،۸۷۸ مورد شامل موارد فوت و بهبودی می‌رسد. ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

ثبت بیش از 800 مورد جدید ابتلا به کووید-19 برای دومین روز پیاپی در انتاریو
ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

موارد ابتلا شناسایی‌شده در انتاریو در کدام قسمت‌ها پراکنده‌اند

 

اغلب موارد جدید ابتلا در بخش‌هایی از ناحیه تورنتو بزرگ (Greater Toronto Area) شناسایی‌شده‌اند. مسئولان استان از شناسایی ۱۷۵ مورد جدید ابتلا در تورنتو، ۱۳۶ مورد جدید در منطقه پیل، ۸۵ مورد جدید در منطقه یورک و ۵۰ مورد جدید در منطقه دورهام خبر دادند.

علاوه بر این مسئولان استان ۷۲ مورد جدید ابتلا در ویندزور-اسکس، ۴۹ مورد جدید در اوتاوا و ۴۶ مورد جدید در همیلتون گزارش کرده‌اند. در تمامی مناطق دیگر استان کمتر از ۳۰ مورد ابتلا به این بیماری شناسایی‌شده است.

آخرین داده‌های مدل‌سازی استان نشان می‌دهد که انتاریو با چهارمین موج «عظیم» پاندمی مواجه است و در بدترین سناریو ممکن است در صورت عدم کاهش تماس‌های اجتماعی توسط شهروندان تا اکتبر شاهد ۹،۰۰۰ مورد ابتلا باشد.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در یک سناریو خوش‌بینانه‌تر بر اساس کاهش ۳۰ درصدی تماس‌های اجتماعی تعداد موارد ابتلا ظرف چند روز کاهش می‌یابد و تا اکتبر به کمتر از ۵۰۰ مورد خواهد رسید.

پیش‌بینی‌کنندگان توصیه می‌کنند که گردهمایی‌های بزرگ محدود شوند و به‌منظور کاهش تماس‌های اجتماعی تمهیدات کار از خانه ادامه پیدا کند. ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

ثبت بیش از 800 مورد جدید ابتلا به کووید-19 برای دومین روز پیاپی در انتاریو
ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

آخرین تغییرات در وضعیت واریانت‌های نگران‌کننده

 

استان انتاریو روز جمعه چندین مورد دیگر ابتلا به واریانت‌های نگران‌کننده را شناسایی کرد. مسئولان بهداشت به‌منظور تشخیص و شناسایی جهش‌ها و واریانت‌های نگران‌کننده به‌طور مداوم به تجزیه‌وتحلیل موارد ابتلا می‌پردازند.

استان انتاریو روز جمعه سه مورد جدید ابتلا به واریانت آلفا B.1.1.7 شناسایی کرد. در حال حاضر تعداد کل موارد شناسایی‌شده ابتلا به این سویه از بیماری برابر با ۱۴۶،۴۲۸ مورد است.

مسئولان استان هیچ مورد جدیدی از ابتلا به واریانت‌های بتا B.1.351 یا گاما P.1 شناسایی نکرده‌اند و بنابراین تعداد موارد ابتلا به این سویه‌های بیماری به ترتیب همچنان ۱،۵۰۱ مورد و ۵،۲۲۲ مورد باقی مانده است.

مسئولان بهداشت انتاریو در ارتباط با واریانت دلتا که به‌عنوان B.1.617 نیز شناخته می‌شود از ثبت ۳۲۵ مورد جدید ابتلا به این سویه خبر دادند که تعداد کل موارد ابتلا به این سویه از بیماری در استان را به ۱۱،۳۱۹ مورد می‌رساند. ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

ثبت بیش از 800 مورد جدید ابتلا به کووید-19 برای دومین روز پیاپی در انتاریو
ثبت بیش از ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برای دومین روز پیاپی در انتاریو

واکسیناسیون کامل بیش از ۱۰ میلیون نفر در انتاریو

 

استان انتاریو اعلام کرد که ۱۰،۰۰۶،۳۶۷ نفر در انتاریو هر دو دوز واکسن کووید-۱۹ را تزریق کرده‌اند و به‌این‌ترتیب دارای واکسیناسیون کامل در مقابل این بیماری محسوب می‌شوند.

مسئولان استان اعلام کردند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴۳،۸۵۵ دوز واکسن برای شهروندان انتاریو تزریق شده است.

از ابتدای طرح توزیع عمومی واکسن در سال گذشته بیش از ۲۰،۸ میلیون دوز واکسن در استان انتاریو تزریق شده است.

اخبار تورنتو  اخبار انتاریو    اخبار کانادا  اخبار انتاریو   اخبار تورنتو  اخبار انتاریو     اخبار کانادا  اخبار انتاریو    اخبار تورنتو  اخبار انتاریو     اخبار کانادا         اخبار تورنتو          اخبار کانادا       

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!