انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

ثبت ۷۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ در انتاریو هم‌زمان با ادامه روند صعودی میانگین هفت‌روزه

انتاریو از ثبت نزدیک به ۷۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ خبر داد درحالی‌که میانگین هفت‌روزه همچنان در حال افزایش است

ثبت ۷۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ در انتاریو هم‌زمان با ادامه روند صعودی میانگین هفت‌روزه

مسئولان بهداشت انتاریو از ثبت نزدیک به ۷۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ خبر دادند درحالی‌که میانگین متحرک هفت‌روزه همچنان در حال افزایش است. ثبت ۷۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ در انتاریو هم‌زمان با ادامه روند صعودی میانگین هفت‌روزه

استان انتاریو روز دوشنبه شناسایی ۶۹۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا جدید را در حالی تائید کرد که مسئولان استان روز یکشنبه از ثبت ۷۴۰ مورد، روز شنبه ۸۳۵ مورد جدید و روز جمعه ۷۸۱ مورد جدید خبر داده بودند.

میانگین متحرک هفت‌روزه انتاریو در حال حاضر برابر با ۶۹۶ مورد ابتلا است که نسبت به رقم محاسبه‌شده ۵۸۰ در همین روز از هفته گذشته افزایش داشته است. چندین هفته است که میانگین متحرک هفت‌روزه استان رو به افزایش بوده است.

وزارت بهداشت استان اعلام کرد که بر اساس پردازش ۱۸،۵۶۱ تست ظرف ۲۴ ساعت گذشته نرخ مثبت شدن تست در استان برای اولین بار از ۷ جون به ۳.۶ افزایش‌یافته است.

از میان موارد ابتلا گزارش‌شده در روز دوشنبه ۵۲۷ مورد ابتلا شامل افراد غیر واکسینه یا افرادی بوده است که واکسیناسیون کامل انجام نداده بودند یا وضعیت واکسیناسیون آنها نامشخص بوده است. تعداد ۱۶۷ مورد ابتلا باقیمانده نیز مربوط به افراد کاملاً واکسینه است.

روز دوشنبه هیچ مورد فوت جدیدی در استان ثبت‌نشده است که باعث می‌شود کل تلفات ناشی از بیماری در استان بدون تغییر برابر با ۹،۴۹۸ مورد باقی بماند.

استان انتاریو اعلام کرد که دست‌کم ۲۲۶ نفر به علت ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند و از این میان ۱۶۰ نفر به علت ابتلا به این بیماری در واحدهای مراقبت ویژه تحت درمان قرار دارند که ۹۳ نفر از آنها با کمک ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

استان انتاریو از روز دوشنبه ۵۴۰ مورد ابتلا به بیماری را در شمار موارد بهبودی به‌حساب می‌آورد که شمار کل بهبودیافتگان در استان را به ۵۴۹،۴۹۹ نفر می‌رساند. گزارش امروز تعداد کل موارد ابتلا تائید شده در آزمایشگاه در استان انتاریو را به ۵۶۵،۰۲۵ مورد می‌رساند که این رقم شامل موارد فوت و بهبود است.

ثبت 700 مورد جدید کووید-19 در انتاریو هم‌زمان با ادامه روند صعودی میانگین هفت‌روزه
ثبت ۷۰۰ مورد جدید کووید-۱۹ در انتاریو هم‌زمان با ادامه روند صعودی میانگین هفت‌روزه

موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در کدام قسمت‌های استان ثبت‌شده‌اند

 

اغلب موارد ابتلا جدید در بخش‌هایی از ناحیه تورنتو بزرگ (GTA) شناسایی‌شده‌اند.

مسئولان بهداشت از ثبت ۱۲۱ مورد جدید در تورنتو، ۱۰۴ مورد در منطقه پیل، ۹۸ مورد جدید در منطقه یورک و ۳۸ مورد جدید در منطقه دورهام خبر دادند. علاوه بر این ثبت ۷۴ مورد جدید در هر یک از مناطق ویندزور-اسکس و همیلتون و ۴۴ مورد جدید در اتاوا توسط مسئولان بهداشت گزارش‌شده است.

در سایر مناطق تعداد کمتر از ۲۰ مورد جدید ابتلا به این بیماری شناسایی شده است.

انتاریو در حال حاضر در مرحله ۳ برنامه بازگشایی قرار دارد. مسئولان سازمان بهداشت روز سه‌شنبه گفتند که استان انتاریو با توجه به در پیش بودن «پاییز و زمستان دشوار» به علت واریانت دلتا ادامه بازگشایی‌ها را به تعویق می‌اندازد.

 

آخرین تغییرات در آمار واریانت‌های نگران‌کننده

 

استان انتاریو روز دوشنبه چندین مورد ابتلا به واریانت‌های نگران‌کننده شناسایی کرد.

مسئولان استان به‌منظور تشخیص و شناسایی جهش‌ها و واریانت‌های نگران‌کننده طبق یک روال منظم به تجزیه‌وتحلیل موارد ابتلا می‌پردازند. استان انتاریو روز دوشنبه یک مورد جدید ابتلا به واریانت آلفا B.1.1.7 را تائید کرد. تعداد کل ابتلا به سویه بیماری در حال حاضر برابر با ۱۴۶،۳۲۹ مورد است.

مسئولان استان هیچ مورد جدیدی از ابتلا به واریانت بتا B.1.351 یا گاما P.1 شناسایی نکردند که بدین ترتیب تعداد کل موارد ابتلا به این سویه بیماری در استان به ترتیب برابر با ۱،۵۰۰ و ۵،۲۲۲ مورد باقی می‌ماند.

ازلحاظ ابتلا واریانت دلتا که به واریانت B.1.617 نیز شناخته می‌شود بنا بر گزارش مسئولان ۵۶۹ مورد جدید ابتلا به این سویه در استان شناسایی شده است که تعداد کل ابتلا در استان را به ۹،۶۹۹ مورد می‌رساند.

 

واکسیناسیون کامل بیش از ۹.۹ میلیون نفر در انتاریو

 

طبق گزارش مسئولان استان ۹،۹۲۳،۶۰۶ نفر در انتاریو هر دو دوز واکسن کووید-۱۹ را تزریق کرده‌اند و در حال حاضر به‌طور کامل در مقابل این بیماری واکسینه محسوب می‌شوند.

مسئولان استان اعلام کردند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۷،۷۶۷ دوز واکسن برای شهروندان انتاریو تزریق شده است. از آغاز طرح توزیع عمومی واکسن در سال گذشته، اندکی بیش از ۲۰.۷ میلیون دوز واکسن در استان انتاریو تزریق شده است.

اخبار تورنتو    اخبار کانادا     اخبار تورنتو      اخبار کانادا      اخبار تورنتو      اخبار کانادا     اخبار تورنتو    اخبار کانادا     اخبار تورنتو

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!