انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک رونمایی کرد

رونمایی شهرداری تورنتو از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک هم‌زمان با رسیدن سطح ترافیک به ۷۵ درصد وضع نرمال پیش از پاندمی

تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک رونمایی کرد

میزان ترافیک در سراسر تورنتو به ۷۵ درصد وضع نرمال پیش از پاندمی رسیده است و شهردار تورنتو جان توری می‌گوید که مسئولان شهر با توجه به بازگشایی مدارس و بازگشت برخی از کارکنان به دفاتر کار خود در دان‌تاون در هفته آینده «کاملاً انتظار» افزایش بیشتر در حجم راه‌بندان‌ها را دارند.

تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک رونمایی کرد
تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری

جان توری اظهارات خود را در کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه در جریان بحث درباره «برنامه عملیاتی» جدید برای برطرف سازی تراکم ترافیک در پاییز مطرح کرد.

برنامه ترافیکی شامل نزدیک به دوازده طرح ابتکاری ازجمله توقف موقت فعالیت خدمات شهری غیرضروری در طول دو هفته اول سپتامبر و بازگشت به سیاست‌های پیش از پاندمی برای امور ساخت‌وساز در محدوده مجاور مدرسه است.

به‌عنوان بخشی از این برنامه شهرداری تورنتو صدور تعداد معافیت‌های ساخت‌وساز در ساعت اوج رفت‌وآمد را کاهش خواهد داد که قبلاً به‌منظور بهره‌برداری از حجم پایین ترافیک در اوایل پاندمی افزایش‌یافته بود.

شهردار جان توری گفت «ما هرسال هم‌زمان با بازگشت مردم به مدرسه و بازگشت از تعطیلات تابستانی به محیط‌های کاری شاهد افزایش ترافیک در سپتامبر هستیم اما می‌دانیم که سپتامبر امسال می‌تواند با توجه به شرایط پاندمی تغییرات بیشتری به همراه داشته باشید.» «در آستانه فرارسیدن پاییز من از کارمندان شهرداری خواستم که این بازگشت احتمالی به محیط‌های کار و تحصیل و بازگشت به ترافیک از هر نوعی خواه از طریق سیستم حمل‌ونقل عمومی یا از طریق خیابان‌ها را پیش‌بینی کنند و کارمندان شهرداری برنامه‌ای به اجرا گذاشته‌اند که با توجه به تداوم افزایش حجم ترافیک و بازگشت مردم به فعالیت‌های معمول زندگی می‌تواند درحرکت بودن مردم را به بهترین وجهی که در توان ما بود حفظ کند.»

داده‌های منتشرشده توسط شهرداری در روز سه‌شنبه نشان داد که حجم ترافیک در اوایل دوره پاندمی تا ۵۵ درصد پایین آمده بود اما حالا به‌طور یکنواخت تا ۷۵ درصد وضعیت نرمال پیش از پاندمی افزایش‌یافته است.

رفت‌وآمد عابران پیاده در دان‌تاون نیز در حال افزایش است. حجم رفت و آمد عابران پیاده در یک مقطع زمانی برابر با ۱۵ درصد وضعیت نرمال پیش از پاندمی بود اما در حال حاضر تقریباً به ۳۵ درصد رسیده است و با توجه با بازگشت تعداد بیشتری از کارکنان به دفاتر کار خود انتظار افزایش بیشتری وجود دارد.

حجم ترافیک به‌ویژه در محدوده مدارس در مقایسه با پایین‌ترین سطح ۶۶ درصدی در اوایل دوران پاندمی در حدود ۸۰ درصد سطح پیش از پاندمی افزایش‌یافته است.

طبق برنامه ترافیک که روز سه‌شنبه توسط شهرداری منتشر شد مأموران ترافیک که پیش‌ازاین بسیاری از آنها در روزهای اوایل پاندمی کووید-۱۹ در نواحی مجاور محدوده‌های ساخت‌وساز و سایر نقاط احتمالی ترافیک مستقر شده بوده‌اند ازاین‌پس به نقاط پرتراکم ترافیکی دان‌تاون مانند یونیورسیتی اونیو (University Avenue)، بی استریت (Bay Street) و فرانت استریت (Front Street) بازمی‌گردند.

علاوه بر این شهرداری نصب بیش از ۹۰۰ قطعه تکنولوژیکی را سرعت خواهد بخشید که داده‌های ارزشمند ترافیک لحظه‌ای را برای کارکنان شهرداری فراهم می‌کند.

جان توری روز سه‌شنبه وعده داد «ما امیدواریم که افراد بیشتری به محل کار خود در دان‌تاون بازگردند، ما امیدواریم که بتوانیم دانش‌آموزان خود را بدون وقفه‌های تحصیلی در مدارس حفظ کنیم ولی ما با اتفاق افتادن تمامی این موارد و بازگشت شهر به وضعیت نزدیک به نرمال می‌توانیم در صورت نیاز تنظیم‌ها و تطبیق‌های لازم را انجام دهیم. در مقابل اگر اتفاقی غیرعادی رخ دهد توانایی تنظیم و تطابق با آن شرایط را نیز خواهیم داشت.» «این برنامه به‌صورت بسیار انعطاف‌پذیر و قابل انطباق طراحی‌ شده است تا بتواند تمامی شرایط واقعی که احتمال بروز انحا وجود دارد را به‌حساب بیاورد.» تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک رونمایی کرد

تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک رونمایی کرد
تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس بازگشت به محیط‌های کاری برنامه عملیاتی ترافیک

موارد زیر مؤلفه‌های کلیدی برنامه مدیریت تراکم ترافیک پاییز تورنتو است:

• پایش فعال دوربین‌های ترافیک در اطراف شهر به‌ویژه در نقاط پرتراکم ترافیکی.

• افزایش تعداد متصدیان واحدهای ارتباطات خدمات اضطراری جاده‌ای (RESCU) که به پایش و هدایت دستی سیگنال‌های ترافیکی می‌پردازند.

• اعزام تمامی مأموران ترافیک شهری به شلوغ‌ترین نقاط پرتراکم ازجمله بولوار لیک شور (Lake Shore Boulevard) و نقاط ورودی گاردینر (Gardiner)، یونیورسیتی اَوِنیو (University Avenue)، فرانت استریت (Front Street) و بی استریت (Bay Street).

• کاهش تعداد صدور معافیت‌های ساخت‌وساز در ساعات اوج رفت و آمد.

• بازگشت به سیاست‌های پیش از پاندمی در مورد ساخت‌وساز در محدوده مجاور مدارس.

• توقف موقتی فعالیت‌های برش و حفاری جدید در خیابان‌ها برای تعمیرات غیرضروری انشعابات [آب، برق، …] در طول دو هفته اول سپتامبر.

• استقرار نگهبانان عبور از خیابان‌های مدارس در ۷۶۵ موقعیت مکانی.

• فعال‌سازی «سیگنال هوشمند» در ۱۷ چهارراه که می‌تواند به‌طور مستقل با شرایط لحظه‌ای ترافیک تنظیم شود.

• تسریع و تکمیل تعمیرات و اتصال بیش از ۹۰۰ قطعه تکنولوژیکی که وسایل نقلیه را شناسایی می‌کند و اطلاعات ارزشمندی در مورد تراکم ترافیکی فراهم می‌آورد.

تورنتو در آستانه بازگشایی مدارس و بازگشت به محیط‌های کاری از «برنامه عملیاتی» تراکم ترافیک رونمایی کرد  شهردار تورنتو جان توری شهردار تورنتو جان توری شهردار تورنتو جان توری شهردار تورنتو جان توری    اخبار تورنتو اخبار تورنتو اخبار تورنتو اخبار تورنتو اخبار تورنتو اخبار تورنتو

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!