انتاریوجدیدترین اخبارکانادا

سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد

به تائید یک منبع موثق، انتاریو هفته آینده سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ را رونمایی خواهد کرد

سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد : یک مقام ارشد انتاریو

یک مقام ارشد دولتی تائید کرد که دولت داگ فورد هفته آینده از سیستم گذرنامه واکسن رونمایی خواهد کرد. سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد : یک مقام ارشد انتاریو

به گزارش تهرانتو نیوز ؛

به گفته این منبع خبری گواهینامه واکسن کووید-۱۹ برای ورود به محیط‌های غیرضروری همچون رستوران‌ها و سالن‌های سینما الزامی خواهد بود. این منبع خبری گفت داگ فورد هفته آینده برای نهایی سازی این طرح با هیئت وزرای خود دیدار خواهد کرد.

ارائه یک سیستم گواهینامه واکسن یک تغییر جهت بزرگ در سیاست‌های داگ فورد محسوب می‌شود که قبلاً با گفتن اینکه نمی‌خواهد یک «جامعه دودسته» ایجاد کند ایده گواهی واکسن را رد کرده بود.

وزارت بهداشت انتاریو نیز هفته گذشته با تکرار این تمایلات، تلاش دولت برای یک برنامه گواهینامه واکسن را رد کرد. خبر آخرین تحولات در این زمینه تنها ساعاتی پس‌ازآن مطرح شد که نخست‌وزیر جاستین ترودو از فورد خواست که در مورد مسئله گواهینامه واکسن قبول مسئولیت کند.

دفتر نخست‌وزیر فورد روز جمعه در پاسخ به اظهارات ترودو بیانیه‌ای منتشر کرد و مدعی شد که انتاریو دارای «جامع‌ترین و گسترده‌ترین سیاست‌های واکسیناسیون اجباری برای محیط‌های پرخطر در کشور» است.

دفتر داگ فورد در بیانیه روز جمعه به گواهینامه واکسن اشاره‌ای نکرد.

ترودو گفت «پیش‌ازاین نخست‌وزیر جان هورگان و نخست‌وزیر فرانسوا لوگو قبول مسئولیت کرده‌اند و مسلماً امیدوارم که اینجا در انتاریو نیز نخست‌وزیر فورد قبول مسئولیت کند. وقت آن رسیده است که فورد به توصیه‌های مسئولان بهداشت عمومی و رهبرانی همچون بانی کرامبی گوش کند.»

اظهارات ترودو بازتابی از اظهارات بانی کرامبی شهردار می‌سی‌ساگا بود. کرامبی روز پنج‌شنبه یک سیاست واکسن اجباری ارائه کرد که طبق آن تمامی کارکنان و داوطلبان شهر می‌سی‌ساگا تا ۳۱ اکتبر به‌طور کامل در مقابل کووید-۱۹ واکسینه خواهند شد.

ترودو گفت «[اقدام شهردار می‌سی‌ساگا] همان نوع رهبری است که ما را از این بحران عبور می‌دهد.» علاوه بر این کرامبی از استان انتاریو خواست که به‌جای اینکه کسب‌وکارها و سازمان‌ها به‌طور مستقل مقررات خاص خودشان را برقرار کنند یک رویکرد استاندارد گواهی واکسن پیاده‌سازی کند.

کرامبی روز پنج‌شنبه گفت «به نظر من ما به یک گواهی واکسیناسیون همه‌جانبه و متحدالشکل نیاز داریم که می‌تواند در سرتاسر استان قابل‌اجرا باشد نه اینکه منطقه به منطقه متفاوت باشد.»

پزشک سازمان بهداشت انتاریو شرقی روز پنج‌شنبه گفت که اگر انتاریو تا سپتامبر یک سیستم گواهینامه واکسن راه‌اندازی نکند هر یک از اداره‌های بهداشت استانی گواهینامه‌های واکسن مربوط به خود را از سپتامبر پیاده‌سازی خواهند کرد.

کبک و بریتیش کلمبیا هر دو برنامه‌های گواهی واکسیناسیون به اجرا گذاشته‌اند که قرار است دسترسی هر فردی که کاملاً واکسینه نیست را به فعالیت‌های غیرضروری همچون رستوران‌ها و رویدادهای ورزشی ممنوع کند. ترودو گفت که برای حمایت از اجرای برنامه‌های گواهی واکسیناسیون ۱ میلیارد دلار به توسعه و ارائه عمومی آن اختصاص خواهد داد.

ترودو گفت «اجرای این اقدامات تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای ایجاد خواهد کرد.» «با اجرای این برنامه‌ها کسانی که تابه‌حال تعلل ورزیده‌اند تشویق خواهد شد که برای گرفتن این گواهینامه‌ها بالاخره کار درست را انجام دهند.»

استیون دل دوکا (Steven Del Duca) رهبر حزب لیبرال انتاریو عصر جمعه ضمن انتشار بیانیه‌ای گفت که «خوشحال» است که می‌شنود داگ فورد اجرای یک گواهی واکسن را در نظر دارد.

رهبر حزب لیبرال انتاریو گفت «بیش از یک ماه است که من همراه با طیفی از همتایان و ذینفعان هم‌عقیده در این مورد خواهان اجرای این طرح بوده‌ام.» «اجرای این طرح کار بجا و درستی برای ایمن نگه‌داشتن خانواده‌های انتاریو در دوران موج چهارم است و من همچنان به درخواست جدی خود از داگ فورد برای اجرایی کردن هر چه سریع‌تر این طرح ادامه خواهم داد.» سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد : یک مقام ارشد انتاریو

سیستم گذرنامه واکسن کووید-19 هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد : یک مقام ارشد انتاریو
سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد : یک مقام ارشد انتاریو

به گفته این منبع خبری گواهینامه واکسن کووید-۱۹ برای ورود به محیط‌های غیرضروری همچون رستوران‌ها و سالن‌های سینما الزامی خواهد بود. این منبع خبری گفت داگ فورد هفته آینده برای نهایی سازی این طرح با هیئت وزرای خود دیدار خواهد کرد. ارائه یک سیستم گواهینامه واکسن یک تغییر جهت بزرگ در سیاست‌های داگ فورد محسوب می‌شود که قبلاً با گفتن اینکه نمی‌خواهد یک «جامعه دودسته» ایجاد کند ایده گواهی واکسن را رد کرده بود. وزارت بهداشت انتاریو نیز هفته گذشته با تکرار این تمایلات، تلاش دولت برای یک برنامه گواهینامه واکسن را رد کرد. خبر آخرین تحولات در این زمینه تنها ساعاتی پس‌ازآن مطرح شد که نخست‌وزیر جاستین ترودو از فورد خواست که در مورد مسئله گواهینامه واکسن قبول مسئولیت کند. دفتر نخست‌وزیر فورد روز جمعه در پاسخ به اظهارات ترودو بیانیه‌ای منتشر کرد و مدعی شد که انتاریو دارای «جامع‌ترین و گسترده‌ترین سیاست‌های واکسیناسیون اجباری برای محیط‌های پرخطر در کشور» است. دفتر داگ فورد در بیانیه روز جمعه به گواهینامه واکسن اشاره‌ای نکرد.

سیستم گذرنامه واکسن کووید-۱۹ هفته آینده در انتاریو رونمایی خواهد شد : یک مقام ارشد انتاریو ترودو گفت «پیش‌ازاین نخست‌وزیر جان هورگان و نخست‌وزیر فرانسوا لوگو قبول مسئولیت کرده‌اند و مسلماً امیدوارم که اینجا در انتاریو نیز نخست‌وزیر فورد قبول مسئولیت کند. وقت آن رسیده است که فورد به توصیه‌های مسئولان بهداشت عمومی و رهبرانی همچون بانی کرامبی گوش کند.» اظهارات ترودو بازتابی از اظهارات بانی کرامبی شهردار می‌سی‌ساگا بود. کرامبی روز پنج‌شنبه یک سیاست واکسن اجباری ارائه کرد که طبق آن تمامی کارکنان و داوطلبان شهر می‌سی‌ساگا تا ۳۱ اکتبر به‌طور کامل در مقابل کووید-۱۹ واکسینه خواهند شد.  جاستین ترودو جاستین ترودو  جاستین ترودو جاستین ترودو  رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال رهبر حزب لیبرال

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!